3 Niedziela Wielkanocna 05.05.2019

1) Dziś 3 Niedziela Wielkanocna, rozpoczynamy w Kościele Polskim Tydzień Biblijny i przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W związku z tym zapraszamy na wspólne czytanie Ewangelii Św. Jana, połączone z komentarzem i modlitwą, w naszym kościele, dzisiaj o godz. 19.00. Osoby chętne do czytania, mające dobrą dykcję, prosimy skontaktowanie się z ks. Krzysztofem w zakrystii, po Mszy św.

2) Gościmy dziś w naszej Parafii ks. Zbigniewa Lenarta – misjonarza z Syberii. Dziękujemy Mu za wygłoszone Słowo. Po Mszach, w przedsionku kościoła można złożyć ofiarę na misję, którą prowadzi.

3) W kalendarzy liturgicznym:

– jutro święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

– w środę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, patrona Polski i Krakowa.

3) Nasz Metropolita, Arcybiskup Marek Jędraszewski, zaprasza wszystkich diecezjan na procesję ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, w przyszłą niedzielę. Procesja wyruszy o godzinie 8.30 z królewskiej Katedry na Wawelu do panteonu narodowego ojców Paulinów na Skałce w Krakowie. Uwieńczy ją uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Ze względu na remonty w Krakowie, procesja wyjątkowo przejdzie tylko w jedną stronę, wzdłuż Wisły.

4) W przyszłą niedzielę, młodzież z naszej parafii będzie kwestować przed kościołem na rzecz hospicjum św. Łazarza, w ramach akcji „Pola Nadziei”.

5) Młodzież, która w minionym tygodniu przyjęła Sakrament Bierzmowania prosimy o odebranie w zakrystii dokumentu potwierdzającego przyjęcie tego Sakramentu.

6) Z racji drugiej niedzieli miesiąca, za tydzień o godz. 13.00 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Św. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce obok kancelarii Parafialnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.