Piąta Niedziela Wielkanocna 10. 05. 2020

PTA NIEDZIELA WIELKANOCY

10 maja 2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

Dzisiaj od godz. 15.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przyjęcia Komunii św. i spowiedzi. Przypominamy o przykazaniu które mówi o Spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym.

2. W związku z tym, że jest ograniczona ilość uczestnków Mszy św. dlatego wprowadzamy od dziś na ten czas dodatkową Mszę św. w niedzielę o godz. 19.00

3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

5. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do modlitewnego uwielbienia Matki naszego Pana i naszej poprzez wspólną modlitwę w naszych rodzinach.

8. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas ósmych proszeni są o uzupełnienie zaległości. Mogą to zrobić zgłaszając się indywidualnie do księży we wtorek lub czwartek w godzinach w których odbywały się spotkania.

9. Bóg zapłać Wszystkim, którzy wpłacili ma potrzeby naszej parafii na konto parafialne.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Grażynę Woszczynę l. 71, śp. Wiesława Knapa l. 67 i śp. Edwarda Rusina l.95. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.