Czwarta Niedziela Adwentu 22. 12. 2019

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudzień 2019

3. W tym tygodniu patronują nam:

  • czwartek – św. Szczepan,Pierwszy męczennik
  • piątek – św. Jan, Apostoł i ewangelista – po Mszy Świętej pobłogosławimy wino
  • sobota – Święci Młodziankowie, męczennicy

W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 30 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2019 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.

4.Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS,
a z drugiego dnia świąt na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W Boże Narodzenie po Mszach będzie można złożyć ofiarę na pomoc dzieciom
w Syrii.

5. Od piątku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone między innymi na pomoc księżom chorym, na ratowanie życia ludzkiego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Cena świątecznego numeru Niedzieli
i Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł.

7. W tym tygodniu powołał Pan Bóg z naszej Wspólnoty śp. Helenę Gofron l. 80, śp. Jacka Chodorowskiego l. 80, śp. Alojzę Kulig l. 93, śp. Gabrielę Knapik l. 89
i śp. Artura Stachowicza l. 74. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.