Czwarta Niedziela Wielkanocy 12. 05. 2019

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

3. Jutro na wieczorną Mszę św. zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach rocznych. Jest to 7 z dwunastu Mszy św.

4. Dnia 13 maja czyli jutro rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 7.00.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • wtorek – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • czwartek – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

6. W piątek zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. i koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

7. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 62 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem rodziców i rodziców chrzestnych i krewnych.

8. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mieczysława Gołąb l. 85. i śp. Krzysztofa Partykę l. 75. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.