Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5. 01. 2020

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2020

1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło
i kredę którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora
i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

W tym dniu można zaopatrzyć się w kredę i kadzidło w przedsionku kościoła.

Po wieczornej Mszy Świętej oaza zaprasza na wspólne kolędowanie.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom
i Misyjny Dzień Dzieci. W tym dniu składka przeznaczona będzie na misje.

3. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Podczas Mszy św. o godz. 13.00 udzielać będziemy sakramentu Chrztu. Przygotowanie do tego sakramentu będzie w sobotę o godz. 19.00.

5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Informujemy, że tygodnik katolicki “Niedziela” będzie kosztował teraz 6 zł.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Zofię Róg l. 81 . Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.