Druga niedziela Wielkiego Postu 17. 03. 2019

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.17.15 i 19.00, dla dzieci o godz. 16.30. oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Niech Boże błogosławieństwo
i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

5. Od dzisiejszej niedzieli Zespół Charytatywny rozprowadza “Baranki Wielkanocne” Caritasu. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Skarbonka na jałmużnę postną znajduje się przy figurze św. Antoniego.

6. Od poniedziałku 25 marca przez cztery poniedziałki o godz. 18.30 będzie można przekazać 1 % na Caritas.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy jako lekturę wielkopostną „Przewodnik po Mszy św.” autorstwa ks. Romana. To pozycja, która wprowadza nas w głębsze rozumienie symboliki, gestów i znaczenia wypowiadanych słów podczas Mszy św., pozwala pełniej przeżywać relację miłości z Bogiem.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Zelech l. 68. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.