Druga Niedziela Wielkiego Postu 8. 03. 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 marca 2020

1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi.

2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30, 17.15
i 19.00
razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Penitencjaria Apostolska dla pogłębienia pobożności wiernych i zbawienia dusz w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II daje możliwość zdobywania odpustów zupełnych pod zwykłymi warunkami oraz nawiedzenia miejsc związanych z Jego życiem np. Centrum Jana Pawła II, bazylika w Wadowicach. Szczegółowe informacje znajdują się gablocie parafialnej.

4. Jutro zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w czasie której modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Jest to 5 z 12 Mszy św.

5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

6. W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiony kosz na dary dla potrzebujących z naszej parafii. Skarbonka na jałmużnę postną znajduje się przy figurze św. Antoniego. Zespół Charytatywny rozprowadza “Baranki Wielkanocne” i “Paschaliki” Caritasu.

7. W niedzielę 15 marca po wieczornej Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu Marka Polańskiego (skrzypce) i Michała Białko (organy). W programie m.in. G. Bacewicz, J.S.Bach, J.G.Rheinberger, T.A.Vitali. Serdeczniezapraszamy.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii
śp. Małgorzatę Mieczkowską – Kowzan l. 62 i śp. Juliana Figla l. 100. . Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.