Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 15. 09. 2019

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA

W CIĄGU ROKU

15 września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Od jutra do środy podczas Mszy św. wieczornych o godz. 18.00 trwa Triduum ku czci św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z kl. VI, VII, VIII SP są to obowiązkowe spotkania formacyjne. Po Mszy Świętej będą krótkie spotkania organizacyjne dla młodzieży. Prosimy Rodziców o zainteresowanie czy dziecko przygotowuje się do tego sakramentu.

Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00. W piątek zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. i koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. W środę wypada 6 rocznica śmierci śp. ks. Kamila Kowalczyka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji o godz. 18.00. W sobotę o godz. 8.30 planujemy wyjazd na Jego grób do Rabki. Chętnych prosimy o zapisywanie się do środy w zakrystii.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • we wtorek św. Zygmunt Szczęsny Feliński
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

6. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.