Dwudziesta niedziela w ciągu roku 20.10. 2019

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA

W CIĄGU ROKU

20 października 2019

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Nasza sąsiednia parafia przeżywa dziś odpust.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

W środę wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, a w sobotę wspomnienie
bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

2. W naszym kościele, 26 października o godz. 11.00 ks.biskup Jan Zając udzieli święceń diakonatu bratu Marcinowi Prokopkowi ze Zgromadzenia Księży Legionistów Chrystusa. Cieszymy się ogromnie
z takiego wyróżnienia naszego kościoła oraz z łask płynących z tej uroczystości. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji brata Marcina

i polecamy całe Zgromadzenie Księży Legionistów wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

3. W roku św. Bernadety Soubirous zapraszamy na Dzień skupienia dla Wspólnot Żywego Różańca Dekanatu Bronowice 26.10.2019 r. w Parafii NMP z Lourdes w Krakowie.

W programie:10.00 – Powitanie uczestników i zawiązanie wspólnoty; 10.15 – Konferencja; 10.45 – Różaniec; 11.30 Msza św. i 12.30 – Agapa

4. Ponieważ w ubiegłą niedzielę gościliśmy misjonarza dlatego dzisiaj
w naszej parafii przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież naszej parafii będzie kwestować na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia

5. 1 października w naszym kościele zakończył się montaż zespolonych okien. Dzięki tej inwestycji zimą łatwiej będzie ogrzać naszą świątynię. Składka na tę inwestycję będzie w następną niedzielę oraz 17 listopada.
Za Waszą ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Ksiądz Krzysztof Cepil dziękuje w imieniu osób, które w krajach trzeciego świata zostały ogarnięte opieką Adopcji Miłości. Zebrano 12 295,76 zł i 10 euro. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.