Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku 13. 10. 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 10. 2019 r.

1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka „Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym”, w którym jako wspólnota Kościoła na nowo uświadamiamy sobie, że wszyscy jesteśmy misjonarzami czyli głosicielami Ewangelii. Z tej racji przeżywmy dziś szczególny dzień modlitw za misje i gościmy naszego rodaka ks. Krzysztofa Cepila, salezjanina, wraz z Wolontariuszami z „Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego” – MŁODZI ŚWIATU. Po Mszach św. będzie można materialnie wesprzeć misje, a także porozmawiać z wolontariuszami.

2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, by przez Maryję wspólnie wypraszać łaski dla całego Kościoła, misji, naszej parafii i Ojczyzny. Różaniec codziennie o godz. 17.30.

3. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy następujące święta i wspomnienia:

  • w poniedziałek wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque, przez którą Pan Jezus objawił Nabożeństwo Pierwszych Piątków Miesiąca;
  • we wtorek wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę wsp. Św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek święto św. Łukasza ewangelisty
  • w sobotę wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

4. Jutro o godz. 18.00 ostatnia z Mszy św. wspominkowych. Pomyślmy na nowo o naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się blankiety na których wypisujemy naszych zmarłych. Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 ku czci Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę 19 października odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy wszystkich borykających się z problemem trzeźwości w swych rodzinach i zatroskanych o trzeźwość naszego narodu do tej formy modlitwy. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa, o godz.13:00 – Msza św., o godz. 15:00 – Różaniec, o godz. 16:00 – otwarte mityngi AA i Al-Anon.

7. W przyszłą niedzielę 20 października w naszej parafii będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski przesunięty o tydzień z racji obchodzonej dziś Niedzieli Misyjnej. Po Mszach św. młodzież naszej parafii będzie kwestować na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. Polecamy prasę katolicką, a szczególnie nasze parafialne pismo „Okruchy św. Wojciecha”, są to egzemplarze darmowe.

9. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Nauki z racji jutrzejszego ich święta oraz wszystkim Jubilatom, Solenizantom i Gościom, życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, Królowej Różańca św.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Michała Łazora lat. 83, Tadeusza Łukasika lat. 98, Jacka Klubę lat 53, Bogumiłę Balicką-Andrasz lat 88, Ryszarda Białasa lat 89.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.