Dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku 6.10. 2019

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA

W CIĄGU ROKU

6 październik 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. W poniedziałek wspominamy Najświętszą Maryę Pannę Różańcową.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30

4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

5. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień misyjny. Gościć będziemy naszego parafianina ks. Krzysztofa Cepila, salezjanina, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. będzie w przedsionku kościoła możliwość wesprzeć materialnie misje.

7. W naszej parafii w niedzielę 20 października będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski . Tego dnia po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. Przypominamy młodzieży przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodzicom, Ze dzisiaj spotykają się na wieczornej Mszy św.

9. Zbliża się listopad. Pomyślmy o naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się blankiety na których wypisujemy naszych zmarłych. Jak co roku prosimy by na wypominki roczne wpisywać ogólnie rodziny a na listopadowe imiona i nazwiska.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adama Galicę l.74. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.