Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24. 11. 2019

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

listopada 2019

1. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

2. Misje święte są szczególnym wydarzeniem duszpasterskim w parafii, dlatego należy je poprzedzić stosownym przygotowaniem modlitewnym. Dzisiaj rozpoczynamy septennę czyli siedem miesięcy przed Misjami, które będziemy przeżywać od 24 – 31 maja 2020 r. Modlitwą nowenny będziemy modlić się przed Mszą Świętą wieczorną w czasie codziennej adoracji.

3. Dzisiejsza uroczystość jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

4. W najbliższą sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
Przez wstawiennictwo tego patrona podczas niedzielnej Mszy Świętej 1 grudnia o godz. 10,30 będziemy modlić się w intencjach solenizanta: ks. Andrzeja Grodeckiego – to okazja do wspólnej modlitwy oraz czas składania życzeń naszemu Drogiemu Księdzu Solenizantowi.

5. Od przyszłej niedzieli o. Arkadiusz Sędzielowski oblat wprowadzi nas w czas przeżywania Adwentu głosząc rekolekcje. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. Program znajduje się w gablocie.

6. W przyszłą niedzielę 1 grudnia o godz. 19 odbędzie się koncert w wykonaniu Marka Polańskiego (skrzypce) i Michała Białko (organy). Zostaną wykonane dzieła wszystkie Josefa Gabriela Rheinbergera na skrzypce i organy w roku 180. rocznicy urodzin Kompozytora. Serdecznie zapraszamy.

7. Dzisiaj, po każdej Mszy, nasi parafialni Wolontariusze ŚDM kwestują przed kościołem, przy okazji częstując Parafian własnoręcznie upieczonym ciastem. Dochód z kwesty przeznaczony jest na zorganizowanie akcji PARAFIALNA GWIAZDKA, mającej na celu wsparcie konkretnej potrzebującej osoby z naszej Parafii, oraz na działalność wolontariatu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w inicjatywie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.