Najświętszej Trójcy 16. 06. 2019

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. odprawimy w następującym porządku: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00.Centralna Msza Święta rozpocznie się o godz. 17.00, po której wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina i prosić Go o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Z powodu remontów ulic ruch na ulicy Przybyszewskiego jest bardzo duży dlatego w tym roku przejdziemy ulicami: Zarzecze, Drzymały, Przybyszwskiego. Jest to trasa naszej procesji rezurekcyjnej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, chłopców do dzwonienia. 4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie codziennie o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną dzieci we wtorek o godz. 18.00 a młodzież w środę o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału rodziców, nauczycieli i wychowawców.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 13.00

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

10.Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie tapicerką siedzeń naszych ławek.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiktorię Biskup l. 95, śp. Mariana Dryję l. 62. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.