Niedziela Palmowa 14. 04. 2019

NIEDZIELA PALMOWA,

CZYLI NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwiecień 2019

1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.00.

2. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania
z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy we wtorek od godz. 6.45 do 8.00 oraz od 16.30 do 20.00 z przerwą podczas wieczornej Mszy św.

Wielu chorych odwiedzamy z racji I piątku – natomiast w Wielki Wtorek pragniemy odwiedzić tylko tych chorych, którzy pragną przystąpić do spowiedzi wielkanocnej i przyjąć Komunię Świętą. Prosimy zgłaszać chorych dziś lub jutro w zakrystii.

3. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię na godz. 8.00 . W te dni nie ma porannej Mszy św.

4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Zaproszenie kierujemy szczególnie do dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 24.00.

4. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – adorację rozpoczniemy o godz. 6.00.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 15.00

W piątkowy wieczór o godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa do północy. Porządek adoracji znajduje się w “Okruchach Św. Wojciecha”. W Wielki Piątek rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. 10.00 – 15.00. ( co pół godziny)

Dzieci zapraszamy na adorację o godz. 9.00.

6. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy
o przyniesienie ze sobą świec. Na zakończenie uroczystości – procesja rezurekcyjna.

7. Grupa osób niepełnosprawnych bardzo serdecznie dziękuje za zebrane tydzień temu w trakcie kwesty 5832 złote. Pieniądze te zostaną przeznaczone na tegoroczny wyjazd wakacyjny. W trakcie tego wyjazdu będzie odprawiona Msza święta w wszystkich intencjach ofiarodawców.

8. W tym tygodniu powołał Pan Bóg z naszej Wspólnoty śp. Mikołaja Woyciechowskiego l. 95 i śp. Stanisławę Tomakiewicz l. 91. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.