Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12. 04. 2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

12 kwietnia 2020

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie
w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył
i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

  1. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Program Mszy św. jest niedzielny.

3. W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się – do wspólnej modlitwy – korzystając z internetu. Tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy wielkanocnej.

4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

5. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzić jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym tygodniu przelali na konto parafialne ofiary pieniężne na pomoc potrzebującym i na inne potrzeby parafii. Wydaliśmy 32 paczki świąteczne.

Niech Zmartwychwstały błogosławi i wynagrodzi Wszystkim ofiarodawcom.

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Jerzego Gąsiorowskiego l. 79, śp. Romana Szmidta l. 62 i śp. Leszka Wojnicza – Sianożęckiego l. 77. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.