1. To pierwsza niedziela miesiąca: po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ o godz. 1730, a w niedzielę o 1830. Do czwartku przeżywamy oktawę Bożego Ciała, a na zakończenie będzie poświęcenie wianków.

Przypominamy o zmianie Mszy św. w niedzielę do końca sierpnia: nie będzie Mszy o godz. 1315, a wieczorna jest o 1900.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek 3 VI – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– wtorek 4 VI – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika

– środa 5 VI – wspomnienie bł. Małgorzaty Zofii Szewczyk, dziewicy

– piątek 7 VI – uroczystość NSPJ. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami odmawiając publicznie modlitwę „O Jezu najsłodszy”. W    tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota 8 VI – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie św. Jadwigi, królowej

3. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe powołania, po Mszy wieczornej adoracja do godz. 2000 i I Piątek: możliwość spowiedzi od godz. 1700. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, a ks. Dariusz w sobotę.

4. Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania z kl. 8 we wtorek po Mszy św. wieczornej. Bierzmowanie będzie w piątek 14 czerwca o godz. 1800.

5. W piątek 7 VI jubileusz 21. rocznicy święceń kapłańskich obchodzi ks. Janusz. Składamy mu życzenia: radości ze służby w Kościele, życzliwości ze strony ludzi i wytrwałości w trudnościach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o 900, 1030 i 1200 młodzież z oazy będzie rozprowadzać ciasta. Złożone przy tej okazji ofiary w całości zostaną przekazane na dzieło rekolekcji wakacyjnych, na które wyjeżdża 11 młodych ludzi z naszej parafii. Po Mszy o 1030 w salce pod plebanią kolejne spotkanie rodzinne, na którym będzie wiele atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. Do wieczności odeszły śp. Eleonora Dzierżewicz – lat 92 i śp. Krystyna Ossak – lat 92. Polecajmy je Dobremu Bogu.

9. Św. Paweł przypomina: „Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas”. Niech oktawa Bożego Ciała pomaga nam doświadczyć godności dzieci Bożych.