1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Spotkanie rodzinne po Mszy św. o 1030 w sali pod plebanią – dzieci wykonają upominki dla mam z okazji Dnia Matki. Modlitwą Septenny przygotowujemy się w tym tygodniu na Zesłanie Ducha Świętego. W Krakowie doroczna procesja ku czci św. Stanisława, bpa i męczennika. Bożej Opatrzności polecajmy Ojczyznę i błagajmy o zgodę i jedność w życiu społecznym.

Dziś również mija 78 lat od zamordowania w Płokach sługi Bożego, ks. Michała Rapacza. Módlmy się o wierność Chrystusowi na co dzień, o nowe powołania i o dobre przeżycie Kongresu Eucharystycznego.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 1730.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek 13 V – wspomnienie MMP z Fatimy

– wtorek  14 V – święto św. Macieja, apostoła

– środa 15 V – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy

– czwartek 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

– sobota 18 V – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

3. W poniedziałek 13 V o 1800 będzie w naszej parafii pierwsze nabożeństwo fatimskie: najpierw Msza św. z kazaniem, a później różaniec i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwa będą się odbywać 13. dnia miesiąca od maja do października. Zachęcamy do zabrania spod chóru wydrukowanego planu oraz modlitwy Anioła z Fatimy.

Ta Msza św. będzie ofiarowana w intencji uczniów klas 8, przystępujących do egzaminów na koniec szkoły podstawowej.

4. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.

5. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 1500 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W parafii natomiast będziemy przeżywać dzień I Komunii dzieci kl. III na Mszy o godz. 900 i 1030. Otoczmy swoją modlitwą dzieci oraz ich rodziny, a wiernych, którzy nie należą do rodziny tychże dzieci, bardzo prosimy o wybór Mszy o innej godzinie.

Próby tych dzieci w poniedziałek o 1500 i 1600, a w piątek o 1400 i 1630. Spowiedź w sobotę o 900.

7. W sobotę 25 maja 2024 r. XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę w sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót autokarami. Szczegółowe informacje są na plakatach.

8. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży od 6 do 16 sierpnia do Jarosławca. Zostało kilka miejsc wolnych. Szczegóły i zapisy u ks. Janusza.

9. W przyszłą niedzielę złoty jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich będzie przeżywał Ksiądz Prałat Józef. Dostojnemu Jubilatowi składamy życzenia: wierności złożonym przyrzeczeniom, radości z głoszenia słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych, coraz większej miłości względem Boga i bliźnich. Msza św. jubileuszowa Księdza Prałata będzie 16 czerwca o godz. 1200.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

11. Do wieczności odeszła: śp. Genowefa Herman – lat 65. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.

12. Św. Paweł zachęca: „abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani”. Niech łaska Chrystusa wstępującego do nieba przymnaża nam ufności w tym dziele”.