1. Obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Boga wielbimy w tajemnicy ciągłego dzielenia się życiem i miłością. Prosimy również o łaskę naśladowania Go w tej miłości i mądrości. Dziś w naszej Archidiecezji kończy się okres Komunii wielkanocnej.

Dziś Dzień Matki: módlmy się dla nich o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o szczęście wieczne.

Od przyszłej niedzieli będzie letni porządek Mszy św. w niedzielę: nie będzie Mszy o 1315, a wieczorna będzie o godz. 1900. Ta zmiana będzie obowiązywać do końca sierpnia.

2. Kalendarz liturgiczny:

– środa 29 V wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

– piątek 31 V– święto Nawiedzenia NMP

– sobota 1 VI wspomnienie św. Justyna, męczennika

3. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA. Jest to święto nakazane. Najświętszy Sakrament niesiemy po ulicach; śpiewamy „Witaj Jezu, Synu Maryi” i błagamy Zbawiciela o błogosławieństwo naszych domów i miejsc pracy. Msze św. będą odprawione o: 730, 900, 1030, 1200. Po Mszy św. o 1700 wyruszy procesja ulicami naszego osiedla. Za pobożny udział w niej można zyskać odpust zupełny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach wg następującego porządku: ul. Wesele 35, Przybyszewskiego nr 17 i 39 oraz przy kościele.  Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzieci w strojach komunijnych. Zadbajmy o dekorację okien na trasie procesji. Najbardziej uczcimy Chrystusa przyjmując Go w Komunii. Do spowiedzi można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Niech procesja zjednoczy nas we wspólnym wyznaniu wiary.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nabożeństwach o 1730, a w niedzielę o 1830. Rozpoczynamy Nieszporami o Najświętszym Sakramencie, a potem procesja dookoła kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Niech to będzie kolejne wyznanie wiary w czasie Kongresu Eucharystycznego.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Ks. Janusz uda się z posługą sakramentalną do chorych od 900.

5. Spotkanie z Rodzicami dzieci wyjeżdzających na wakacje do Jarosławca odbędzie się we wtorek 28 maja po Mszy św. wieczornej w salce.

6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

7. Do wieczności odeszli: śp. Stanisław Czech – lat 85, śp. Helena Kruczek – lat 96, śp. Tomasz Berski – lat 64. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.

8. Św. Paweł przypomina: „Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi”. Niech Trójca Święta będzie miarą tego wsparcia, a radość pomoże uczcić Zbawiciela w oktawie Bożego Ciała.