1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca: po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 1730: modlimy się za Kościół, za Ojca świętego, o pokój na świecie, o nowe powołania, o błogosławieństwo dla Ojczyzny, za maturzystów, o dobre urodzaje. Do udziału wszystkich zapraszamy.

Od poniedziałku do środy modlitwy o dobre urodzaje i za kraju głodujące (dawne dni krzyżowe). Te modlitwy będziemy łączyć z nabożeństwem majowym.

W środę uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, patrona Polski i naszej Archidiecezji. Polecając Bogu Ojczyznę módlmy się aby wszystkie sprawy były rozstrzygane z troską o obywateli i wierność tradycji. Święcenia diakonatu w Katedrze o godz. 900 (również kleryka Michała, który u nas miał miesięczną praktykę).

Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie w przyszłą niedzielę 12 V: wyruszy z Katedry o 900, a Msza św. na Skałce o godz. 1000  z udziałem Episkopatu.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 6 V –  święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

3. Próby dzieci komunijnych w środę i czwartek: odpowiednio o godz. 1500 i 1600. Spotkanie z rodzicami dzieci z kl. IV (przed rocznicą I Komunii) w środę po Mszy wieczornej.

Kolejne spotkania:

– Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy wieczornej,

– rozpoczęcie Warsztatów Muzyki Liturgicznej w piątek od godz. 1600,

– spotkanie rodzinne w przyszłą niedzielę 12 V po Mszy św. o 1030 w sali pod plebanią;   dzieci będą przygotować upominki dla swoich mam z okazji Dnia Matki,

– spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 będzie 14 V po Mszy św. wieczornej w kościele.

4. Ks. Dariusz i ks. Janusz udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w sobotę 11 V.

5. Msza św. w intencji uczniów klas 8, przystępujących do egzaminów na koniec szkoły podstawowej, będzie w poniedziałek 13 V o 1800.

6. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie i rozpoczęcie septenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. Do wieczności odeszli: śp. Marian Biegun – lat 72 i śp. Kazimierz Hajda – lat 78. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.

9. Św. Jan Apostoł umacnia nadzieję wyznawców: „W tym    objawia się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Niech kolejny tydzień wielkanocny pomnaża w nas tę boską cnotę.