1. W Liturgii wspominamy św. Efrema, diakona i doktora Kościoła. Po Mszach św. o 900, 1030 i 1200 młodzież z oazy będzie rozprowadzać ciasta. Złożone przy tej okazji ofiary w całości zostaną przekazane na dzieło rekolekcji wakacyjnych, na które wyjeżdża 11 młodych ludzi z naszej parafii. Po Mszy o 1030 w salce pod plebanią kolejne spotkanie rodzinne, na którym będzie wiele atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci NSPJ, które odprawiamy w niedzielę o 1830, a w tygodniu o 1730.

Dziś odpust w parafii św. Antoniego z Padwy w Bronowicach Małych – suma o 1130.

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 11 VI – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

– środa 12 VI – wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy, ofiary II wojny światowej

– czwartek 13 VI – wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i dra Kościoła. Odpust w Rząsce – suma o godz. 1800. Tego dnia w naszej parafii kolejne nabożeństwo fatimskie; o godz. 1800 Msza św. z kazaniem, później różaniec oraz procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece.

– piątek  14 VI – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. Triduum przed bierzmowaniem od wtorku 11 VI do czwartku 13 VI. Młodzież wraz z rodzicami uczestniczy w Mszy św. o godz. 1800, a następnie próba liturgiczna dla kandydatów. Bierzmowania w piątek 14 VI o godz. 1800 udzieli biskup Damian Muskus. Modlitwą wspierajmy ks. Biskupa, Kandydatów i ich rodziny.

4. W sobotę 15 VI o godz. 1100 zakończenie Kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja ks. Michała Rapacza w Łagiewnikach. Na zewnątrz bazyliki będą ustawione telebimy. Dla chętnych mamy jeszcze 20 kart wstępu. Bogu dziękujmy za dar Kongresu i kolejnego Błogosławionego w naszej Archidiecezji.

5. W przyszłą niedzielę Ks. Prałat Józef Caputa obchodzi złoty jubileusz święceń kapłańskich. Będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 1200, w czasie której pragniemy towarzyszyć Mu modlitwą i radością. Dziękujemy również za posługę w 4 parafiach, a 39 lat wśród nas.

6. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej.

7. Do wieczności odeszły: śp. Maria Butyńska – lat 86, śp. Aleksandra Wójtowicz – lat 84 i Halina Mikulska – lat 84. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.

8. Pan Jezus rozstrzyga: „Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”. Niech wierność Jezusowi utwierdza w nas w przynależności do rodziny Bożej.