1. Z łaską Bożą rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Adam Sejbuk. Modląc się za siebie nawzajem, mobilizujmy się do uczestnictwa w kościele lub przez transmisję internetową. W poniedziałek, wtorek i środę nauki o 700, 900 i 1800. Program jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. Składka w środę na rekolekcje.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedzielę o 1700 i Droga Krzyżowa w piątek: o 1630 dla dzieci, o 1715 dla dorosłych i o 1900 prowadzona przez młodzież. Pobożnym udziałem w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

Jałmużnę wielkopostną możemy podjąć poprzez ofiarę do skarbonki św. Antoniego, czy przez złożenie darów żywnościowych do kosza przed ołtarzem Matki Bożej.

2. W tym roku I piątek kwietnia przypada w Wielki Piątek. Dlatego chorych, których odwiedzamy regularnie z okazji I piątku, odwiedzimy w następujących terminach: ks. Tomasz w czwartek 30 marca, ks. Proboszcz w piątek 31 marca, a ks. Dariusz w Wielką Środę 5 kwietnia.

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie 31 marca Mszą św. o godz. 2100 w naszym kościele. Są 4 trasy do wyboru: od 19 km do 46 km. Szczegóły i kontakt jest na afiszach. Informacje można również uzyskać u naszego Parafianina Pana Grzegorza Lelenia.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Oaza rozprowadzać będzie palmy w przedsionku kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na działalność oazy.

5. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i ich rodziców prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi terminów spotkań. Są one na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Bierzmowanie”. Najbliższa próba w poniedziałek 3 kwietnia.

6. Na pielgrzymkę do Libanu w dniach 4-12 października br. można się jeszcze zapisać w zakrystii. Dokładny jej plan jest w gablocie i na stronie internetowej.

7. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Lourdes odbędzie się we wtorek o 1930 w salce na plebanii. Są jeszcze cztery miejsca wolne.

8. Przygotowujemy wybory do Rady Parafialnej. Będzie 5 rejonów: I – ul. Bronowicka i ulice na północ od niej, II – ul. Przybyszewskiego parzyste i na wschód od niej (do al. Armii Krajowej), III – oś. Stańczyka, IV – Przybyszewskiego nieparzyste i na zachód od niej, V – „Małe Błonia” – od al. Armii Krajowej na południe. Serdecznie prosimy o zgłaszanie kandydatów: niech to będą osoby godne tego uczestnictwa. Po przygotowaniu list, będzie głosowanie. Szczegóły będziemy podawać później.

9. W odpowiedzi na próby dyskredytowania osoby i dzieła Jana Pawła II zapraszamy do udziału w marszu: 2 kwietnia o godz. 1330 z Błoń (na wys. stadionu Wisły) na Rynek Główny. O godz. 1500 będzie Msza św. w Bazylice Mariackiej.

O godz. 2000 pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 będzie czuwanie i modlitwa. Niech modlitwa i pogłębiona refleksja będą znakiem naszego szacunku i troski o dziedzictwo chrześcijańskie w życiu społecznym oraz uczciwość w dochodzeniu do prawdy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Do wieczności odszedł śp. Grzegorz Reguła – lat 56. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

12. Jezus zapewnia Martę: „Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Niech owocem rekolekcji będzie pogłębienie wiary i większa nadzieja na wieczność.