1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca: po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś rozpoczynamy nabożeństwo 40. godzinne (przez trzy kolejne niedziele), jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500, a potem adoracja indywidualna. Na zakończenie modlitwa różańcowa przed Mszą o godz. 1800. Do udziału zapraszamy.

2. Kalendarz liturgiczny:

– piątek 10 II – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– sobota 11 II – wspomnienie NMP z Lourdes. Módlmy się za chorych, a spotkanie z chorymi będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.

W tym dniu odpust u naszych Sąsiadów przy ul. Lea połączony z jubileuszem 100-lecia parafii księży Misjonarzy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. 4. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży oazowej, katechetkom: p. Teresie i Izie, p. Annie oraz p. Jarosławowi z p. Kościelnym za pomoc w w rozbieraniu choinek i sprzątaniu kościoła.

5. W niedzielę 12.02.2023 r. będziemy gościć w naszej parafii Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” z Krakowa. Kazania będzie głosił ks. Salezjanin, a po Komunii św. świadectwo dadzą młodzi Ukraińcy. Natomiast po Mszach świętych będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na wsparcie parafii salezjańskich w Ukrainie.

W przedsionku kościoła jest ustawiony pojemnik na wosk z zużytych świec. Jest to kolejna forma wsparcia Ukrainy, bowiem z tego wosku będę odlane tzw. świece okopowe, na których ludzie nie mający prądu będą mogli przygotować posiłek. Prosimy o składanie wosku bez opakowań np. szklanych.

6. Wszystkich Solenizantów i Solenizantki tego tygodnia polecajmy opiece Bożej i wstawiennictwu świętych Patronów.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Do wieczności odeszli śp. Wiesław Żak – lat 60, śp. Zdzisława Hojowska-Łach lat 81 i śp. Stanisław Olszowski – lat 74. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.

9. Pan Jezus zapewnia: „Wy jesteście światłem świata”. Niech troska o ewangelizację wypełnia nasze serca i pomaga dawać czytelne świadectwo życia.