1. Dziś przeżywamy uroczystość, która jest ukoronowaniem historii zbawienia; Duch Święty objawia swoją moc i kontynuuje zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa w misji Kościoła. Dziękując Bogu za nasze Bierzmowanie prośmy o wytrwanie przy darach Trzeciej Osoby Trójcy Świętej.

Na Mszy św. o 1030 przeżywamy rocznicę I Komunii św. uczniów kl. IV. Modlitwą wspierajmy te dzieci i ich rodziny, sami zaś dziękujmy za kolejny rok życia sakramentalnego.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, a od czwartku ku czci NSPJ o godz. 1730. W czwartek przypada 23 rocznica konsekracji naszej świątyni. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy o zmianie Mszy św. w niedzielę do końca sierpnia: nie będzie Mszy o godz. 1300, a wieczorna będzie o 1900.

2. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek 29 V – święto NMP, Matki Kościoła

wtorek 30 V – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

– środa 31 V – święto Nawiedzenia NMP

– czwartek 1 VI – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– sobota 3 VI – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

3. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej, I Piątek – spowiedź od godz. 1700, odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, a Ks. Tomasz w sobotę. I Sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. To również kolejny dzień modlitwy za Ojczyznę w ramach nabożeństwa wieczornego.

4. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. U nas w parafii I Komunia św. dzieci ze szkoły podstawowej Montessori. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 będzie w poniedziałek 5 czerwca po Mszy św. wieczornej.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Redakcja „Niedzieli” przygotowała kwartalnik pt. „Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna”, jego cena to 15 zł. Zachęcamy do zapoznania się z magazynem

7. Do wieczności odeszli śp. Barbara Kamela-Zimny – lat 76, Stefan Malik – lat 94, Barbara Chwastarz – lat 88. Polecajmy ich Zmartwychwstałemu Panu.

8. Św. Paweł przypomina: „Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi”. Niech otwartość na dary Ducha Świętego pomaga nam owocnie realizować powołanie.