Ósma niedziela w ciągu roku 3. 03. 2019

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 marca 2019

1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 16.00 – dla dzieci, 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że jesteśmy zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci
i młodzieży
które poprowadzi dominikanin o. Paweł Maliński OP. Zachęcamy do zapoznania się z program rekolekcji który znajduje się w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach bo każdy z nas potrzebuje chwili wyciszenia, odejścia choćby na chwilę od gwarnej codzienności.

3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.15. i 19.00 Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 16.30. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym głoszone w tym roku przez ks. Zbigniewa Ziębę Proboszcza z Parafii św. Jana Kantego. będę sprawowane o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 udzielać będziemy sakramentu Chrztu. Przygotowanie do tego sakramentu będzie w sobotę o godz. 19.00.

W niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramenru bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18.00.

5. Przypominamy, że w weekend majowy parafia organizuje pielgrzymkę do Austrii, Szwajcarii i Włoch “Szlakiem alpejskich sanktuariów”. Spotkanie pielgrzymów w czwartek o godz. 19.00. Wpisowe wynosi 500.00zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6. W ostatnim tygodniu zostały zainstalowane na całej połaci dachu naszego kościoła panele fotowoltaiczne. W panelach tych promieniowanie słoneczne jest bezpośrednio przetwarzane na energię elektryczną. Wytworzona energia elektryczna w okresie letnim całkowicie zbilansuje zapotrzebowanie energii elektrycznej na potrzeby kościoła, a jej naddatek zostanie przekazany do krajowej sieci energetycznej. Energia elektryczna wytwarzana jest nawet w dni pochmurne poprzez wykorzystanie promieniowania rozproszonego. W okresie zimowym ilość wytwarzanej tym sposobem energii elektrycznej jest niewystarczająca i będzie uzupełniana z sieci krajowej. Jest to sposób na pozyskanie czystej energii elektrycznej i spowoduje obniżkę kosztów energii elektrycznej. W przyszłym tygodniu składka będzie przeznaczona na ten cel.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: w poniedziałek – św. Kazimierz Królewicz. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na XI Warsztaty Duchowości Małżeńskiej pt.” Jak czują dzieci. Warsztat o emocjach”. Warsztaty odbędą się 17.03
w niedzielę od godziny 15.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej Parafii.”

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Forteckiego l. 53. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.