Piąta Niedziela Wielkiego Postu 29. 03. 2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty a teraz bardziej skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. Przypominamy, że dzisiaj od godz. 14.00 do wieczornej Mszy Świętej, w naszym kościele, będzie można adorować Najświętszy Sakrament, skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. (Komunia udzielana będzie co 15 minut)

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele od wieczornej Mszy św. do godz.20.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność i prosimy za Jej wstawiennictwem o ustanie pandemii koronawirusa.

4. W tym trudnym czasie okazja do spowiedzi św. w naszym kościele będzie przez cały tydzień w godzinach 7.00 -10.00 i od godz. 15.00 do 18.00 Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.

5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować szczególnie w okresie przeżywanej pandemii.

6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

7. W tych dniach udało się nam wymalować prezbiterium i ołtarze boczne w naszym kościele.

8. Dziękujemy Wszystkim którzy w ostatnich dniach złożyli ofiary na potrzeby w naszej parafii dokonując wpłat na konto parafialne. Bóg zapłać.

9. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zapraszają wszystkich parafian do udziału w zdalnych, domowych warsztatach robienia palm.Proste instrukcje zostały umieszczone TUTAJ. Inaczej niż zwykle, ale bądźmy razem w te Święta!  

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Martę Poradowską l. 53 i śp. Jerzego Jakielarza l.79. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.