Piąta Niedziela Wielkiego Postu 7. 04. 2019

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 kwiecień 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00

3. Przypominamy, że dzisiaj na wieczorną Mszę św. zaproszona jest młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

4.W przyszły piątek, Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przechodząc ulicami naszej parafii. Początek nabożeństwa o godz. 20.00. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci i o godz. 19.00. Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w wieczornej Drodze Krzyżowej będzie odprawiona o godz. 17.15

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm. Przed Mszą św. dla dzieci tj o godz. 10.30 poświęcimy palny i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy i wyruszy procesja wokół kościoła.

6. W przyszłą niedzielę i podczas Świąt Wielkanocnych udzielać będziemy sakramentu Chrztu. Na spotkanie przygotowujące do tego sakramentu zapraszamy w sobotę o godz. 19.00 rodziców i rodziców chrzestnych także tych, którzy pełnią tę funkcję po za naszą parafią.

7. Pielgrzymów udających się na pielgrzymkę Szlakiem Alpejskich Sanktuariów zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00. Na spotkaniu dokonujemy wpłaty. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

8. W dniu dzisiejszym po Mszach św. osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie z grupy ks. Andrzeja w przedsionku kościoła kwestują na rzecz swojego wyjazdu wakacyjnego. Wyjazd ten jest organizowany przez Fundację Agape, przede wszystkim z datków osób dobrej woli. Serdecznie prosimy o wsparcie. Jednocześnie informujemy, że poszukujemy pełnoletnich wolontariuszy do opieki nad osobami niepełnosprawnymi w czasie wyjazdu wakacyjnego i w ciągu roku. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Andrzejem Grodeckim.

9. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

10. W tym tygodniu powołał Pan Bóg z naszej Wspólnoty śp.Józefa Radzika l. 87. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.