Piąta Niedziela Zwykła 09.02.2020

 1. Zakończyliśmy Wizyty Duszpasterskie zwane Kolędą. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za życzliwe przyjęcie nas kapłanów, wspólną modlitwę i dzielenie się doświadczeniami codziennego życia oraz za troskę o Parafię. Naszą wdzięczność wyrażamy modlitwą Mszy św. W dniu dzisiejszym ks. Roman o godz. 12.00, a ks. Andrzej o godz. 13.00 odprawą Msze św. w intencji parafian ze swoich rejonów kolędowych.
 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii br. Grzegorza Marszałkowskiego z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Krakowa, wraz z wolontariuszami, którzy kwestują po Mszach św. na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
 1. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy następujące święta i wspomnienia:
 • we wtorek wsp. Najśw. Maryi Panny z Lourdes;
 • w piątek święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
 1. Jutro o godz. 18.00 czwarta z kolei Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych.
 1. Księża Misjonarze z Par. Matki Bożej z Lourdes zapraszają we wtorek 11 lutego na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.30, której będzie przewodniczył Metropolita Krakowski – arcybiskup Marek Jędraszewski, a chorych – na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 15.00.
 1. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w swoim rejonie z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 8.00, a ks. Krzysztof w sobotę od godz. 9.00.
 1. Kontynuujemy formacyjne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych. Zapraszamy młodzież w ustalonych grupach na cotygodniowe spotkania we wtorki o godz. 17.00 i czwartki o godz. 19.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp. Damian Muskus 28 marca br. o godz. 11.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania z klas od VI do VIII wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00.
 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. Ks. Proboszcza Józefa Caputy z okazji 70 rocz. urodzin podczas Mszy świętych: sobotę o godz. 18.00, a szczególnie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Polecamy prasę katolicką.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Czesława Karwala lat 74; Karola Zamorskiego lat 98; Jolantę Wcisło lat 55; Marię Sanocką lat 94.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.