Pielgrzymka Parafii Św. Wojciecha do Libanu śladami św. Charbela 19.11- 27.11

 Parafia Św. Wojciecha w Krakowie organizuje

PIELGRZYMKĘ DO LIBANU 

ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

8 nocy – 9 dni

Dzień 1 (19.11.2021)

POLSKA – LIBAN

Zbiórka na lotnisku ….o godz. …. Przelot do  Bejrutu .

Dzień 2 (20.11.2021)

BZOMMAR – BALAMAND – BATROUN

Lądowanie w Bejrucie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Bzommar – Kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna na Bliskim Wschodzie. Balamand – prawosławny klasztor w Antiochianii, poświęcony Dziewicy Maryi i św. Jerzemu. Hamata – nawiedzenie klasztoru Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła, która objawiła się marynarzom jako światło prowadzące do bezpiecznego brzegu). Batroun – spacer po mieście. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3 (21.11.2021)

 MAGHDOUCHE  – TYR – SYDON

Śniadanie, Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa
z Sydonu.

Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Powrót  do hotelu na  kolację i nocleg.

Dzień 4 (22.11.2021)

 ANNAYA – JRABATA  – KFIFANE

Śniadanie. W ten dzień przypada comiesięczne Święto św. Charbela w Libanie. Spędzimy je ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji która idzie od pustelni do grobu
św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. 

Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha
al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one
w miejscowości Kfifane. Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu, który słynie także z cudów uzdrowień za wstawiennictwem tej świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 (23.11.2021)

BEQAA KAFRA  (Dom rodzinny Św. Charbela oraz grota, w której modlił się jako dziecko), LAS BOŻYCH CEDROW, ŚWIĘTA DOLINA KADISHA.

Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m. 

Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie Klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie
w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6 (24.11.2021)

 BEJRUT – ANNAYA 

Śniadanie.,  Zwiedzanie Bejrutu – Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe. 

ANNAYA Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego.  Przy grobie odbędzie się Msza św. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem.  Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7 (25.11.2021)

HARISSA  – JEITA – BYBLOS

Śniadanie. Harissa –  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Wycieczka do Jeita Grotto , najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km (9,6 km). Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest  finalistą
w konkursie „ Nowych Siedem Cudów Świata.

Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. 

 Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8 (26.11.2021)

  ZAHLE – BAALBEK – KSARA

Śniadanie,  Msza św.. Matka Boża z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium. Zwiedzanie  Baalbek – kamień kobiety ciężarnej (największy kamień na świecie) świątynia Wenus, świątynia Jowisza, ruiny rzymskie….

Odwiedzimy  jaskinie ksara. Czas na degustację  win i zakupy.  Powrót  do hotelu na  kolację
i nocleg, Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9 (27.11.2021)

    LIBAN –  POLSKA

 Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski. Przelot ___________,  Zakończenie pielgrzymki. 

Przedstawiony program jest programem ramowym 

i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Group od 15 osob720 USD + 2500 zł
Extra charge for single room280 USD

Biuro  AD ASTRA  www.adastra.waw.pl

BIURO PIELGRZYMKOWO – TURYSTYCZNE/ TOUR OPERATOR

43 – 178 Ornontowice, 

Świerkowa 13

Tel. +48 607-856-463       Tel. +48 795-560-888

e-mail. adastrakamila@interia.pl    e-mail. pielgrzymki@adastra.waw.pl 

W cenę wliczone są:

 • 8  noclegi w hotelu 4*  2 os.
 • Transport komfortowym autokarem w Libanie 9 dni
 • Wyżywienie (szwedzki bufet): śniadania  i kolacje.
 • Usługi przewodnika lokalnego j. Angielski
 • Codzienna Msza Św.
 • Bilet lotniczy.
 • Ubezpieczenia
 • Bilety wstępów : JASKINIA JEITA – BYBLOS –  CEDRÓW LIBAŃSKICH – MUZEUM NARODOWETYR – SYDON.

W cenę nie wliczono:

 • Wydatków osobistych
 • Świadczeń dodatkowych nie zawartych w ofercie
 • Napojów do posiłków
 • Lunchy
 • Napiwków dla przewodników, kierowców i obsługi hotelowej 60$

Spotkanie z Marounem Mazawi przewodnikiem w niedzielę 24 października
o godz. 13.50 po Mszy św.  Wcześniej na Mszach św. Marounem Mazawi będzie dawał świadectwo o św, Charbelu. Wtedy będziemy dokonywać wpłaty 2500 zł. Zgłoszenia im szybciej tym lepiej ze względu na bilety do  ks. Józefa Caputy 

tel. 605 433 494 lub jcaputa@op.pl

W paszporcie nie może być wizy, pieczątki wjazdu i wyjazdu czy innych znaków świadczących o pobycie w Izraelu, mających związek z tym państwem.