PIELGRZYMKA DO LIBANU

PIELGRZYMKA DO LIBANU

ŚW. CHARBEL

27.09 – 05.10.2022

8 nocy 9 dni

Dzień 1 WARSZAWA – LIBAN – 27.09.2022

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 19.30. Przelot bezpośredni na trasie Warszawa – Bejrut (godz. 27.25 – 02.55).

Dzień 2 BZOMMAR – BALAMAND – BATROUN – 28.09.2022

Śniadanie. Przejazd do Bzommar – Kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna na bliskim Wschodzie. Znajdują się tam relikwie Papieża oraz św. Libańskich. Zanotowano już kilka cudów uzdrowień dzięki modlitwie w tej kaplicy. Wyjazd do Balamand – od 1603r. miejscowość Balamand jest centrum prawosławnego klasztoru w Antiochianii, poświęconego Dziewicy Maryi i św. Jerzego. Pozostaje miejscem modlitwy i kontemplacji. Odwiedzimy klasztor Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła) w Hamacie – historia klasztoru: około roku 503 dwaj marynarze znaleźli się w niebezpieczeństwie na morzu. Więc modlili się do Najświętszej Maryi Panny, aby ich uratowała Matka Boża objawiła im się jak światło i prowadziła ich bezpiecznie do brzegu. Aby oddać Jej cześć, wyrzeźbili jaskinię, gdzie zobaczyli światło, które się wyłoniło. Prawosławny klasztor został zbudowany w XVII wieku. Odwiedzimy piękne miasto Batroun. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3 MAGHDOUCHE – TYR – SYDON – 29.09.2022

Śniadanie. Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4 ANNAYA – JRABATA – KFIFANE – 30.09.2022

Śniadanie. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu, który słynie także z cudów uzdrowień za wstawiennictwem tej świętej. Kolacja libańska Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5 BEQAA KAFRA (Dom rodzinny Św. Charbela oraz grota, w której modlił się jako dziecko), LAS BOŻYCH CEDROW, ŚWIĘTA DOLINA KADISHA – 01.10.2022

Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m.

Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie Klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6 HARISSA – JEITA – BYBLOS – 02.10.2022

Śniadanie. Harissa – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka.Wycieczka do Jeita Grotto i wizyta (wstępna opłata) – Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km (9,6 km). Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „ Nowych Siedem Cudów Świata. Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg..

Dzień 7 ZAHLE – BAALBEK – KSARA – 03.10.2022

Śniadanie. Msza. Matka Boża z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium. Zwiedzanie Baalbek – kamień kobiety ciężarnej (największy kamień na świecie) świątynia Wenus, świątynia Jowisza, ruiny rzymskie. Odwiedzimy jaskinie ksara. Czas na degustację win i zakupy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg, Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 BEJRUT – ANNAYA – 04.10.2022

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe.

ANNAYA Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się msza. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9 LIBAN – WARSZAWA – 05.10.2022

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski. Przelot bezpośredni na trasie Bejrut – Warszawa (godz. 03.50 – 06.30). Zakończenie pielgrzymki.

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

CENA:

2000 PLN + 730 USD

Termin wpłat:

 1. 2000 PLN – do 01 lipca 2022

Wpłaty w PLN na konto numer: 40 2490 0005 0000 4500 7878 3543

Dane do przelewów:

AD ASTRA

BIURO PIELGRZYMKOWO – TURYSTYCZNE

97 – 213 Tresta, ul. Oliwkowa 9

Tel. +48 795 560 888

Opis przelewów: „Liban 24.09-02.10.2022 – wpłata za uczestnika…. imię i nazwisko…..”

 1. 730 USD – płatne w gotówce w Libanie

W cenę wliczone są:

 • 8 noclegi w hotelu 4* 2 os.
 • Transport komfortowym autokarem w Libanie 9 dni
 • Wyżywienie (szwedzki bufet): śniadania i  kolacje.
 • Usługi przewodnika lokalnego j. Angielskie.
 • Codzienna Msza Św.
 • Bielały lotniczy.
 • Ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Słuchawki
 • Wstępów BEITEDDINE – SJASKINIA JEITA – BYBLOS – CEDRÓW LIBAŃSKICH – MUZEUM NARODOWETYR – SYDON.

W cenę nie wliczono:

 • Wydatków osobistych
 • Świadczeń dodatkowych nie zawartych w ofercie
 • Napojów do posiłków
 • Lunchy
 • Napiwków dla przewodników, kierowców i obsługi hotelowej 60$

SPOTKANIE Z ORGANIZATOREM 2 KWIETNIA 2022 r. O GODZ. 1900 W SALCE OBOK KANCELARII PARAFIALNEJ.