Pielgrzymka do Włoch (11 dni) – od 5 do 15 sierpnia 2018

ORLANDO PIELGRZYMKI PAWEŁ WOLNICKI
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D
Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23
agata@orlando.com.pl
www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl
NIP: 945-13-16-193, REGON: 121286505
Raiffeisen Bank nr rach.: 55 1750 1048 0000 0000 2320 2368


WŁOCHY 2018

40. Rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
50. Rocznica śmierci Św. Ojca Pio
100. Rocznica otrzymania Stygmatów przez O. Pio

BOGATY I SPRAWDZONY PROGRAM ZWIEDZANIA:

Spiazzi, Roccaporena, Cascia, Manopello, San Giovanni Rotondo, Serracapriola, Pietrelcina, Pompeje, Neapol, Capri, Rzym, Watykan, Asyż

TERMIN: 05.08 – 15.08.2018 r. CENA: 2 550 zł / osoby

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski – 05.08.2018 (niedziela)

W godzinach porannych po Mszy Św. spotykamy się na wyznaczonym parkingu parafialnym, skąd wyjedziemy w kierunku Włoch. Wieczorem dotrzemy do Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2: Spiazzi, Roccaporena – 06.08.2018 (poniedziałek)

Po śniadaniu nawiedzimy sanktuarium MB Płaczącej w Spiazzi, Sanktuarium Madonna della Corona to wyjątkowe miejsce w przepięknej lokalizacji. Obiekt jest dosłownie przytulony do stromej skały, a z punktów widokowych wokół niego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Następnie przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Cascia, Roccaporena, Manopello – 07.08.2018 (wtorek)

Wcześnie rano, po śniadaniu przejedziemy do miasta Św.Rity – do Casci. Tu nawiedzimy kościół, gdzie złożone jest
w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor, w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Następnie udamy się do Roccaporeny, miejsca urodzenia św. Rity, patronki spraw beznadziejnych. Po południu
przejedziemy do Manopello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 4: San Giovanni Rotondo – 08.08.2018 (środa)

Rano, po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio: Kościół Antyczny, gdzie otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie znajduje się grób Świętego we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marka Rupnika. Czas na indywidualną modlitwę. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Serracapriola, Pietrelcina –09.08.2018 (czwartek)

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Ojca Matteo, słynnego egzorcysty, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Następnie udamy się do Pietrelciny, miejsca urodzenia św. O. Pio, odwiedzimy jego dom rodzinny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: Pompeje, Neapol –10.08.2018 (piątek)

Rano, po śniadaniu udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Msza Św. Następnie dotrzemy do Neapolu – niepisanej stolicy południa Italii. Zobaczymy miejsca związane z Ojcem Dolindo, który pochodził właśnie
z Neapolu. Ojciec Dolindo był nie tylko znanym mistykiem, egzorcystą, o którym O. Pio mawiał „w trudnych sprawach idźcie do o. Dolindo! To święty kapłan”. Jest on także autorem znanej modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij” oraz autorem ponad 220 tys.
obrazków z proroctwami dedykowanymi konkretnym osobom i spowiednikiem, do którego swoich penitentów odsyłał sam Ojciec Pio. Zobaczymy miejsca związane z tym niezwykłym kapłanem, a także pomodlimy się przy grobie Ks. Dolindo. Wieczorem powrót do hotelu w ok. Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Capri – 11.08.2018 (sobota)

Po śniadaniu przejedziemy do portu w Neapolu, następnie przepłyniemy promem/statkiem na najpiękniejszą wyspę morza Tyrreńskiego – Capri, gdzie łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele wrażeń i są największą turystyczną atrakcją. O wyspie głośno było już w starożytności. Cesarz Tyberiusz przeniósł się tutaj na stałe. Wybudował pałac i wiele rezydencji. Po przypłynięciu do portu Marina Grande przejedziemy kolejką do miasta. Spacer uroczymi uliczkami. Czas wolny. Odpoczynek, możliwe plażowanie. Dla chętnych proponujemy rejs stateczkiem wokół wyspy – płatne dodatkowo ok. 15 – 20 euro od osoby. Po południu przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg w ok. Rzymu.

DZIEŃ 8: Watykan, Rzym 12.08.2018 (niedziela)

Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Watykanu. Weźmiemy udział w uroczystej modlitwie Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego Franciszka na Placu Św. Piotra w Watykanie (jeśli Papież będzie obecny w Watykanie). Po południu zobaczymy Rzym starożytny, czyli: Koloseum (z zewnątrz) oraz centralny Punkt Starożytnego Rzymu – Forum Romanum i Kapitol. Dzień zakończymy Mszą Św. w Bazylice św. Pawła za Murami. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: Watykan, Rzym – 13.08.2018 (poniedziałek)

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy Bazylikę i Plac św. Piotra. Następnie nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore. Następnie spacer po Rzymie barokowym, gdzie zobaczymy słynne place i fontanny: m.in. Piazza Navona oraz Fontanna Di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 10: Asyż – 14.08.2018 (wtorek)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu – rodzinnego miasta świętego Franciszka, słynącego z przepięknej zabudowy średniowiecznej. Nawiedzimy Bazylikę Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą, a następnie Bazylikę Górną i Dolną, w której znajduje się Krypta św. Franciszka. Msza św. Następnie wyruszymy już w kierunku północnych Włoch na nocleg tranzytowy. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 11: Powrót do Polski – 15.08.2018 (środa)

Po śniadaniu całodzienny przejazd do Polski. Późnym wieczorem pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA :

 • Przejazd komfortowym autokarem;

 • 10 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-osobowe z łazienkami; dla chętnych możliwość pokoi 3-osobowych);

 • Wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;

 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN) i od chorób przewlekłych;

 • Opiekę doświadczonego pilota;

 • Program zwiedzania;

 • Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, ew. komunikacji miejskiej, promu na Capri, słuchawek podczas zwiedzania, taksy klimatycznej w hotelach, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, innych kosztów związanych z realizacją programu (około 130 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki);

 • rejsu stateczkiem wokół wyspy Capri – ok. 15 – 20 eur/os.;

 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (płatne w dniu podpisania umowy – 100 zł / osoby);

 • dopłaty do pokoju 1-os. (na zapytanie);

 • napojów do obiadokolacji;

 • świadczeń niewymienionych w ofercie i wydatków osobistych.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

PROSIMY O ZABRANE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU LUB PASZPORTU).

OFERTA DLA GRUPY MIN. 46 OSÓB

Gwarantujemy rezerwację codziennej Mszy Św. w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania.

Warunki płatności:

Zaliczka 550 zł w dnu zapisu na pielgrzymkę

Kolejne terminy płatności w wysokości 1000 zł każde w dniach:

13 maja 2018 r.

17 czerwca 2018 r.

ORLANDO TRAVEL laureat nagrody KRYSZTAŁOWY GLOBUS 2017 – Fair Play polskiej turystyki

tel. kontaktowy: 785 683 773

Ks. Roman Zapała