Pielgrzymka Szlakiem Św. Pawła

Szlakiem Św. Pawła

pielgrzymka Grecja – Włochy – 12 dni

FILIPPI – KAVALA – OURANOPOLI – SALONIKI – WERIA – METEORY – DELFY – ATENY – KORYNT
– NAFPLION – PATRAS – BARI – LORETO – PADWA

Termin: 06 – 17 lipiec 2019 r.

Dzień 1: Wyjazd z Polski
Wcześnie rano Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Następnie spotykamy się na wyznaczonym parkingu przy kościele. Pakowanie bagaży i wyjazd w drogę w kierunku granicy polsko-słowackiej, dalej przez Węgry w kierunku Serbii. Obiadokolacja
i nocleg w hotelu w Serbii.

Dzień 2: Filippi, Kavala
Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Filippi, pierwszego miasta europejskiego, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Zobaczymy również miejsce chrztu św. Lidii, pierwszej Europejki ochrzczonej przez św. Pawła nad pobliską rzeczką Angista. Msza Św. Wieczorem przyjedziemy do Kavali, dawnego Neapoli, portu do którego z Azji przypłynął św. Paweł. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Święta Góra Atos
Przejazd do Ouranopoli. Rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Atos. Czas wolny, wypoczynek. Wieczorem udamy się do hotelu zlokalizowanego w okolicy Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Saloniki, Weria
Rano, po śniadaniu udamy się do Salonik, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Demetriusza – największy kościół Grecji, słynną Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza oraz Rotundę. Następnie przejedziemy do Werii, czyli starożytnej Berei. Tu św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Mszę św. odprawimy w kaplicy, na wzgórzu, z którego św. Paweł nauczał. W godzinach wieczornych udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Meteory, Delfy
Rano, po śniadaniu udamy się do słynnych Meteorów. Zobaczymy klasztory greckie „zawieszone w chmurach”, spośród których najstarsze powstały w IX w. Następnie wyjedziemy do Delf – miejsca szczególnego dla starożytnych Greków. Zobaczymy ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Aten. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Ateny
Po śniadaniu wyjedziemy do Aten. Zobaczymy Wzgórze Akropolu, Stadion Olimpijski, Parlament oraz nowe dzielnice miasta. Następnie odprawimy Mszę św. w Katedrze św. Dionizego Areopagity. Wieczorem udamy się na „Wieczór Grecki” z kolacją na Place (bardzo atrakcyjny występ w wykonaniu ateńskich profesjonalistów). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7: Korynt
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Koryntu – miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach starożytnego Koryntu w pobliżu miejsca gdzie nauczał św. Paweł. Po Mszy św. podziwiać będziemy ruiny Koryntu, który jest pozostałością największej rzymskiej aglomeracji na terenie Grecji. Następnie udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Dzień wolny – wypoczynek
Cały ten dzień przeznaczony będzie na wypoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwość odbycia rejsu po Kanale Korynckim lub na piękne wyspy Hydra, Poros, Spetsos. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9: Nafplion, Patras – prom do Włoch
Rano, po śniadaniu krótka wizyta w uroczym mieście Nafplion, pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Następnie udamy się do Patras, gdzie nawiedzimy bazylikę Św. Andrzeja z relikwiami Apostoła, wzniesiony w miejscu jego męczeńskiej śmierci. Następnie przejedziemy do portu, zaokrętowanie na prom płynący do Bari we Włoszech. Nocleg na promie (kabiny 4 – osobowe, bez posiłków).

Dzień 10: Loreto
Śniadanie we własnym zakresie. W godzinach rannych lub do południa (do potwierdzenia) przypłyniemy do portu w Bari, skąd udamy się do Loreto. Nawiedzenie Sanktuarium Domku Świętego. Wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: Padwa
Rano, po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Padwy. Nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego z Jego Grobem. Dalej przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu zlokalizowanego w rejonie Tarvisio.

Dzień 12: Powrót do Polski
Po śniadaniu i Mszy Św. wyjedziemy w dalszą drogę powrotną do Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

cena: 3 190 zł /osoby
(cena dla grupy 46 osób)

CENA ZAWIERA:
– Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek, video, WC, rozkładane fotele;
– 10 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);
– 1 nocleg na promie: PATRAS – BARI (kabiny 4 – osobowe, bez wyżywienia);
– Wyżywienie 2 razy dziennie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji;
– Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10.000 EUR) + NNW (7000 PLN), choroby przewlekłe;
– Opieka doświadczonego pilota;
– Program w czasie pielgrzymki;
– Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:
– BILETÓW WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, SŁUCHAWEK, TAKSY KLIMATYCNZEJ, SKŁADKI NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY, REJS WZDUŻ ATOS, WIECZÓR GRECKI W ATENACH (około 165 EURO za osobę – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki z organizatorem grupy)
– napojów do obiadokolacji;
– dopłaty do pokoju 1-osobowego;
– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (4,14 % ceny pielgrzymki);
– świadczeń niewymienionych w ofercie.

SZCZEGÓŁWE INFORMACJE I ZAPISY U KS. ROMANA tel. 785-683-773

B. P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW.

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI!

B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI PAWEŁ WOLNICKI
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D
Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23
Tel. kom. +48 791 110 712
iwona@orlando.com.pl
www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl
NIP: 945-13-16-193, REGON: 121286505
Raiffeisen Bank nr rach.: 55 1750 1048 0000 0000 2320 2368

Plan w formacie PDF

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.