Pierwsza niedziela Adwentu 1. 12. 2019

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudzień 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Okazją są rekolekcje adwentowe które dzisiaj rozpoczęliśmy a prowadzi je o. Arkadiusz Sędzielowski oblat. Program jest wywieszony w gablocie, na stronie parafialnej i w “Okruchach Św. Wojciecha”, które są do zabrania ze stolika pod chórem.

We wtorek okazja do sakramentu Pokuty będzie od godz. 6.30 do 8.00 i od 16.00 do 20.00 z przerwami podczas nauk rekolekcyjnych

3. W dni powszednie Adwentu sprawować Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty o godz. 6.30 Zachęcamy do licznego udziału. Dzieci zapraszamy od czwartku na roraty o godz. 18.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w przedsionku kościoła. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary żywnościowe dla osób potrzebujących z naszej parafii.

4. W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
  • środa – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
  • piątek – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
  • sobota – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła, patron pszczelarzy

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie we wtorek w ramach rekolekcji i w piątek od godz. 17.00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Chorych odwiedzimy w następującym porządku: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.15 a księża wikarzy w sobotę od godz. 8.30. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.

6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

7. W tym tygodniu powołał Pan Bóg do wieczności śp. Ks. Jana Rajdę byłego proboszcza w Mydlnikach l. 64 i śp. Zygmunta Żurka l. 79. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.