Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 10. 03. 2019

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział
w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.15 i 19.00, dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy wiernych do korzystania
z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

2. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

3. Od dzisiejszej niedzieli przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Skarbonka na jałmużnę postną znajduje się przy figurze św. Antoniego. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny rozprowadza “Baranki Wielkanocne” i “Paschaliki” Caritasu.

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu
i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na XI Warsztaty Duchowości Małżeńskiej pt.” Jak czują dzieci. Warsztat o emocjach”. Warsztaty odbędą się 17.03 w niedzielę od godziny 15.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej Parafii.”

7. W przyszłą niedzielę 17 marca po wieczornej Mszy świętej odbędzie się koncert w wykonaniu Marka Polańskiego (skrzypce) i Michała Białko (organy). Artyści wykonają utwory m.in. Corellego, Fuchsa, Rheinbergera i Vitalego. Wstęp wolny.

8. W ostatnim tygodniu zostały zainstalowane na całej połaci dachu naszego kościoła panele fotowoltaiczne. Jest to sposób na pozyskanie czystej energii elektrycznej i spowoduje obniżkę kosztów energii elektrycznej. W dzisiejszą niedzielę składka przeznaczona na ten cel.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.Tadeusza Rogowskiego l. 81 . Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.