„Różaniec do granic”

W sobotę 07.10.2017, w naszej Ojczyźnie i w duszpasterstwach polonijnych na całym świecie, będziemy trwać na Modlitwie Różańcowej, włączając się w wydarzenie pod nazwą „Różaniec Do Granic”. Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

W sobotę, wzdłuż całej granicy Polski, na wszystkich lotniskach naszego kraju, w duszpasterstwach polonijnych, kościołach stacyjnych i w wielu kościołach parafialnych małe grupy i większe wspólnoty wiernych będą modlić się odmawiając cały różaniec w intencji przebłagalnej za grzechy, oraz błagalnej o pokój i ratunek dla świata i Polski.

Nasza Parafia również włącza się w tę modlitwę. Dlatego wszystkich, którzy w sobotę nie mogą udać się na granice naszego państwa, zapraszamy w tym dniu do naszej świątyni.

O godz. 13.30 odprawimy Mszę św. a o 14.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą Różańcową, która potrwa do godz. 16.00. To ważna sprawa! Niech będzie nas jak najwięcej. Modlitwa jest podstawą wszelkiego chrześcijańskiego życia wspólnotowego, także parafialnego. Bez modlitwy i wynikającego z niej działania Bożego, wszystko cokolwiek byśmy robili w tej Parafii i nie tylko, byłoby puste.

Zapraszamy Was na całe nabożeństwo, na godz. 13.30. Niech to będzie również ofiara i dar z czasu oraz z organizacji zajęć. Można to nazwać czuwaniem różańcowym. Dzieci zapraszamy na ostatnią część różańca, na godz. 15.30.

O przewodzenie modlitwie prosimy następujące wspólnoty:

– o 14.00 – Róże Różańcowe, Koło Radia Maryja i Zespół Charytatywny (Tajemnice Radosne);

– o 14.30 – Kręgi Domowego Kościoła (Tajemnice Światła);

– o 15.00 – Młodzież Oazową i Wolontariuszy ŚDM (Tajemnice Bolesne);

– o 15.30 – Oazę Ministrantów i Scholistek „Wojciechowe Nutki” (Tajemnice Chwalebne).

Jednocześnie informujemy, że najbliższa granica Państwa Polskiego znajduje się na lotnisku w Balicach, gdzie w nowej kaplicy, na 1 piętrze, o godz. 14.00 również rozpocznie się „Różaniec do Granic”, na który zaprasza kapelan lotniska.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT RDG