OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


V NIEDZIELA WIELKANOCY

15 V 2022 r.

  1. Dziś w parafii przeżywamy I Komunię dzieci z klasy trzeciej. Bogu dziękujemy za kolejnych wyznawców Chrystusa w pełni przeżywających Mszę świętą. Modlitwą ogarniajmy ich rodziny i sami bądźmy pełni wdzięczności za kolejny rok naszego życia sakramentalnego. Rodzicom składamy serdeczne podziękowanie za ufundowanie kompletu chodników przy ołtarzach i fachową mobilizację przy sprzątaniu kościoła.

Biały Tydzień dzieci: codziennie biorą udział w nabożeństwie majowym i Mszy wieczornej.

Pierwszą rocznicę Komunii św. uczniowie kl. czwartej będą obchodzić w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 1030. Spowiedź tych dzieci w sobotę o godz. 900.

  1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona     Polski

– środa 18 V – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

– sobota 21 V – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

  1. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 1500 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. Caritas naszej Archidiecezji prosi o włączenie się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, której celem jest zapewnienie podstawowych artykułów niezbędnych dla kilkuosobowej rodziny na około tydzień. A dla mieszkańców terenów, na których toczy się wojna, to istotna pomoc. Wykaz produktów sugerowanych do zapakowania jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, a przed ołtarzem MB będzie wystawiony kosz na dary, które po tygodniu przetransportujemy do centralnego magazynu wysyłkowego w Wielkich Brzegach. Wszystkim, którzy wspomagali i nadal wspierają składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  4. Do wieczności odeszli: śp. Olga Wydmańska – lat 91, śp. Zofia Popis – lat 90 i śp. Katarzyna Hryńczuk – lat 55. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.
  5. W księdze Apokalipsy czytamy: „Oto przybytek Boga z ludźmi. I zamieszka wraz z nimi”. Niech każda Komunia św. pomaga nam przeżywać tę prawdę naszego powołania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.