OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

O GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 IX 2021 r.

  1. Składamy dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Na trudne czasy mamy kolejnych Patronów, którzy wiernością Bogu i człowiekowi ukazują moc charakteru i wiary.

Również wdzięczność wyrażamy za dzieło 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie. Niech częsta Komunia św. będzie naszą odpowiedzią na Boże pragnienie. Dziś, na zakończenie Kongresu, przybędzie Ojciec św. Franciszek, który rozpoczyna tym samym pielgrzymkę na Węgry i Słowację. Modlitwą wspierajmy następcę św. Piotra.

List Episkopatu wprowadza nas w XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Na progu nowego roku szkolnego modlitwą i refleksją ogarniajmy każde zadanie wychowawcze. Rodziców zachęcamy do zabrania ulotek nt. katechezy w szkole, aby mieć pomoc w czasie wielu dyskusji na ten temat.

Dziś odpusty: w parafii bł. Anieli Salawy suma o 1200 i św. Szczepana suma o godz 1230.

Po Mszach św. jest zbierana ofiara na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom oraz tym, którzy tydzień temu złożyli ofiary na pomoc w Tanzanii (w wys. 20 700 zł) składamy „Bóg zapłać!” Pełny tekst podziękowania Ks. Wojciecha jest wywieszony w gablocie.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 12 IX – wspomnienie św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

– wtorek 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ten znak miejmy we czci. W Mogile odpust. Jego tygodniowy program jest w gablocie

– środa 15 IX – wspomnienie NMP Bolesnej

– czwartek 16 IX – wspomnienie św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

  1. Przypominamy, że w niedzielę jest już Msza św. o godz. 1300, a wieczorna o 1800. Na Mszy świętej o godzinie 1030 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  2. Rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VI, VII i VIII z terenu naszej parafii będzie w ramach Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży będzie od 15 do 17 września o godz. 1800.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie w przyszłą niedzielę 19.09 o godzinie 16.00 w kościele.
  4. W przyszłą sobotę na godzinę 9.30 zapraszamy na spotkanie rodziców wraz chłopcami, którzy chcą zostać ministrantami
  5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożej opieki i wstawiennictwa Patronów.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej. W związku z beatyfikacją jest specjalny nr „Gościa Niedzielnego” poświęcony Prymasowi Tysiąclecia. Koszt egzemplarza 10 zł.
  7. Do wieczności odeszły śp. Izabela Pieczara – lat 66 i śp. Olga Banach – lat 88. Polecajmy je Miłosiernemu Panu.
  8. Pod kościołem jest dzisiaj do nabycia miód.

8. Od niedzieli bł. Stefan Wyszyński głosił, że obowiązkiem każdego nauczyciela jest          „objawiać miłość i promieniować dobrem. To jest warunkiem powodzenia w pracy wychowawczej”. Niech te słowa będą bliższe całemu starszemu pokoleniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.