XVIII Niedziela Zwykła 2.08.2020

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W Liturgii wspominamy NMP Anielską, stąd w kościele parafialnym można zyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj przypada 4 rocznica śmierci Ks. Kard. Franciszka Macharskiego. On erygował naszą parafię i konsekrował świątynię. Polecajmy go we wdzięcznej modlitwie.

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 4 VIII          – wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera

– czwartek 6 VIII       – święto Przemienienia Pańskiego

– sobota 8 VIII          – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

3.         W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 2000. I Piątek: odwiedziny chorych odwiedzanych przez ks. Proboszcza i ks. Krzysztofa od godz. 800, spowiedź od godz. 1730.

4.         W czwartek wyrusza z Wawelu Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Ze względów sanitarnych jest ograniczona liczba pieszych uczestników. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania: szczegóły na stronie internetowej organizatorów.

5.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6.         W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Rybicka – l. 87 i śp. Krystynę Walas – l. 92. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.

7.         Św. Paweł stawia retoryczne pytanie: „Bracia. Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej?”. Niech miesiąc sierpień będzie miał godną odpowiedź w naszym życiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.