XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. To ostatni tydzień modlitwy różańcowej – zapraszamy do kościoła na godz. 1730 bądź do jej odmawiania w gronie rodziny.

W związku z większym zagrożeniem koronawirusem Ksiądz Abp Marek Jędraszewski przywraca dyspensę od uczestnictwa w kościele we Mszy św. Natomiast zachęcamy do przeżywania Mszy poprzez transmisję. Z naszej świątyni jest transmisja każdej Mszy, nabożeństwa różańcowego i sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Informujemy również, iż zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi , w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 70 osób.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 26 X – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy                

– środa  2 X           – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3. Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Imiona i nazwiska prosimy wpisać czytelnie i w mianowniku.

W przyszłą niedziele Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do przeżywania tych dni w stanie łaski uświęcającej i zyskiwania odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków należy pobożnie nawiedzić cmentarz W związku z pandemią zachęcamy do roztropnego wybierania terminu nawiedzin cmentarzy i spotkań przy grobach, a zgodnie z dekretem Ojca św. Franciszka, odpust można zyskać przez cały miesiąc listopad. Chorzy są zwolnienie z obowiązku nawiedzenia cmentarza.

Możliwość spowiedzi codziennie w czasie nabożeństwa różańcowego i Mszy św.

4. Dnia 11 XI przypada Święto Niepodległości, w którym ciesząc się polecamy Ojczyznę opiece Bożej. Wymownym znakiem tego świętowania jest świeca niepodległości, którą ofiarował Polakom i poświęcił w 1867 r. ojciec św. Pius IX, a obecnie jest w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Została wykonana miniatura tej świecy, która jest do nabycia w zakrystii. Niech ona gromadzi nas w to święto na wspólnej modlitwie dziękczynnej. Jest do obejrzenia pod chórem (obok prasy), a jej koszt to 30 zł.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Okruchów św. Wojciecha”.

6. Do wieczności odeszli śp. Janusz Lerch – lat 87 i śp. Maria Guzior – lat 81. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.

7. Nasz Metropolita pisze: „Z całego serca zachęcam Was, aby postać Zacheusza, pragnącego spotkać się z Jezusem, stała się wzorem dla tych wszystkich, którzy z powodu pandemii i związanych z nią ograniczeń nie będą mogli wziąć udziału w niedzielnej Mszy świętej”. Niech nas przepełnia wdzięczność za możliwość uczestnictwa w Eucharystii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.