OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   II NIEDZIELA  ZWYKŁA   

 17 I 2020 r.

  1. Dziś wspominamy św. Antoniego, opata.

Od jutra przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech troska Pana Jezusa „aby byli jedno” będzie również treścią naszych modlitw i codziennego starania. Program spotkań w Krakowie jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

2.  Kalendarz liturgiczny:

– wtorek  19 I – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

– czwartek 21 I          – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

3.   W najbliższy czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Wszystkich czcigodnych Seniorów otaczajmy modlitwą i wdzięczną pomocą.

4. W tym tygodniu kończymy kolędę. Możliwość jest przez indywidualne zaproszenie kapłana lub w czasie nabożeństwa w kościele –  zapis poprzez stronę internetową parafii. Niech wspólna modlitwa i błogosławieństwo kapłańskie będą naszym udziałem w najbliższym roku.

5.   Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII, do kontynuowania formacji od tego tygodnia. W związku z obostrzeniami pandemicznymi tworzymy mniejsze grupy w następujących terminach: o godz. 17ej we wtorek, środę i czwartek oraz o godz. 19ej we wtorek i czwartek.

6. Po tragedii trzęsienia ziemi w Chorwacji jest organizowana pomoc dla poszkodowanych, dlatego za tydzień, po Mszach świętych, będzie składka do puszek. Niech nasze wsparcie przywraca nadzieję dla dotkniętych tą klęską.

7. Zapraszamy do wspólnego z chórem parafialnym kolędowania w niedzielę 24 stycznia po Mszy św. o godz. 1030.

8. Wszystkich Solenizantów i Solenizantki tego tygodnia polecajmy opiece Bożej i  wstawiennictwu świętych Patronów.

9. Wojewoda Małopolski prosi o ogłoszenie:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”. Pełny tekst jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Do wieczności odszedł śp. Roman Frasik – lat 62. Polecajmy go miłosiernemu Bogu.

12.  Św. Paweł przypomina chrześcijanom: „Za wielką cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Pana w waszym ciele”. Niech łaska Wcielenia Syna Bożego mobilizuje każdego na progu zajęć II semestru. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.