Szósta niedziela Wielkanocy 17. 05. 2020

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

17 maja 2020

1. Przypominamy, że dzisiaj i w najbliższe niedziele jest dodatkowa Msza św. o godz. 19.00

2. Jutro radować się będziemy 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu i jak On całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. Dziękczynną Mszę św. za Jego życie i pontyfikat odprawimy w piątek o godz. 7.00. Zachęcamy do nabycia książki Spacerem po encyklikach – autorstwa ks. Romana Zapały. Książka przybliża w prosty sposób czym żył i czego nauczał św. Jan Paweł II. Będzie wiele transmisji z uroczystości jubileuszowych, które przekazywać będzie TVP. Zachęcamy od oglądania.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

4. Dzieci z klas czwartych w tym tygodniu obchodzić będą rocznicę I Komunii św. na dodatkowych Mszach św. o godz. 19.00 we wtorek, środę i czwartek.

5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

6. Indywidualne spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII będą we wtorek o godz. 17.00 i czwartek o godz. 19.00. Zachęcamy młodzież, aby zakończyła formację i oczekiwała na termin bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Zgodnie z nowymi ustaleniami w naszym kościele jednocześnie w nabożeństwach może uczestniczyć 57 osób.

9. Wyrażamy wielką wdzięczność parafianom i przyjaciołom parafii za wsparcie materialne w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.