Szósta Niedziela Wielkanocy 26. 05. 2019

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 maja 2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. 16 czerwca w Uroczystość Trójcy Świętej dopełnia się czas wielkanocnej radości . Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych, które są odprawiane o godz. 17.30. W piątek oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po porannej Mszy Świętej.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Świetą o godz. 19.00.

8. Od przyszłej niedzieli czyli od 2 czerwca do końca sierpnia Niedzielna wieczorna Msza Święta będzie o godz. 19.00.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w środę– św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
  • w sobotę – św. Justyn, męczennik

10. We wtorek o godz. 19.00 w sali koło kancelarii odbędzie się spotkanie z Biurem Orlando dla Pielgrzymów zapisanych na Parafialną Pielgrzymkę do Grecji i Włoch. Na spotkaniu należy dopełnić wszystkich formalności i wpłat.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Palich l. 85, śp. Genowefę Sosin l. 88, śp. Ryszarda Stępień l.78 i śp. Andrzeja Kowalika l. 62. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.