Trzecia Niedziela Adwentu 15. 12. 2019

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15. 12. 2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Okazja do sakramentu Pokuty będzie w sobotę od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 17.00 do 20.00. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

5. W piątek o 15.00 w godzinie miłosierdzia zapraszamy na Mszę św. i koronkę do Bożego Miłosierdzia

6. Chorych przed świętami odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy, aby rodziny zatroszczyły się o swoich chorych lub w podeszłym wieku by i oni mogli się cieszyć z przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św.

7. Dziękujemy za wsparcie:

dla naszych wolontariuszy 3120,00 zł.

Kościół na Wschodzie 2750,00 zł

młodzież ze szkoły na ul. Złoty Róg 1771,00 zł.

8. W tym tygodniu powołał Pan Bóg z naszej Wspólnoty śp. Henrykę Kącik l. 60, śp. Bogumiła Zdziarskiego l. 84, śp. Barbarę Fortecką l. 78. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.