Trzecia Niedziela Wielkanocy 26. 04. 2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 kwietnia 2020

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. . Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, ale często rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

Dzisiaj od godz. 14.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i będzie udzielana Komunia św.

2. W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • we wtorek wspominamy bł. Hannę Chrzanowską
  • W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary niemieckiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie codziennie od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 a w piątek od 7.00 – 8.00 oraz od godz. 16.00 – 18.00. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 .

5. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach . Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

6. W dniu 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy zatroskani są o sprawy materialne parafii składamy podziękowanie za ofiary wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać.

W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii
śp. Małgorzatę Dąbrowską l. 61,śp. Emilię Mączka l. 93, śp. Ryszarda Grybosia i śp. Michała Kańskiego l. 88. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.