Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 15, 03. 2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15 marca 2020

1. Od dziś przed końcowym błogosławieństwem będą śpiewane suplikacje z błaganiem o oddalenie epidemii koronawirusa. Wołania przebłagalne zawsze były zanoszone w chwilach zagrożeń i zachęcają do pokładania nadziei w Bogu.

DO KOŃCA TRWANIA STANU EPIDEMICZNEGO W POLSCE,
ZALECA SIĘ, ABY W MSZACH ŚWIĘTYCH ODPRAWIANYCH W DIECEZJI KRAKOWSKIEJ UCZESTNICZYŁY, JEŚLI TO KONIECZNE TYLKO OSOBY, KTÓRE ZAMÓWIŁY DANĄ INTENCJĘ MSZY ŚW. ORAZ NAJBLIŻSZA RODZINA. POZA MSZAMI ŚWIĘTYMI KOŚCIOŁY BĘDĄ DOSTĘPNE DO INDYWIDUALNEJ MODLITWY W CIĄGU DNIA.

Wszystkie Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane on-line. Link znajduje się na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do łączenia się w modlitwie.

W dzisiejszą niedzielę od godz. 14.00 do wieczornej Mszy Świętej będzie można adorować Najświętszy Sakrament i skorzystać
z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię św.

2. W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju otoczmy opieką i pomocą osoby starsze i chore, aby nie narażać ich na wychodzenie z domów zróbmy im zakupy.

3. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Jest to patronalne Święto naszego Księdza Proboszcza Józefa Caputy. Wspierajmy Go modlitwą.

4. W piątek Msza św. o godz.15.00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa tylko o godz. 17.15.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Marię Janik l. 87. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

ZMIANY W LITURGII:

  1. Do końca stanu epidemicznego, w każdą niedzielę od godz. 14.00 do wieczornej Mszy Świętej, w naszym kościele, będzie można adorować Najświętszy Sakrament, skorzystać ze spowiedzi i przyjąć indywidualnie Komunię św.
  2. Gorzkie Żale – odwołane.
  3. Droga Krzyżowa tylko jedna, w piątki o 17.15 – transmitowana.
  4. Jutrznia i Kompleta – bez zmian – transmitowane.
  5. Godziny Mszy Świętych (codziennie) – bez zmian – Msze św. transmitowane.
  6. W dni powszednie, codzienne Adoracje o 17.30 – bez zmian – transmitowane.
  7. Adoracja sobotnia, po wieczornej Mszy św. – bez zmian – transmitowana.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.