Trzydziesta niedziela w ciągu roku. Rocznica poświęcenia kościoła własnego 27. 10. 2019

TRZYDZIESTA NIEDZIELA

W CIĄGU ROKU

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

27 października 2019

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

3.. W poniedziałek Święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza, Apostołów.

4. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte celebrować będziemy jak w każdą niedzielę z wyjątkiem godz. 13.00. Na cmentarzu w Bronowicach Wielkich o godz. 14.00 będzie procesja połączona z modlitwami za zmarłych a po niej około 14.30 Msza św.

W Uroczystość Wszystkich Świętych wypada również pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.45 i 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy do udziału w procesji w naszym kościele połączonej z modlitwami się za naszych bliskich zmarłych z wypominków listopadowych.

5. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem będzie w środę od godz. 17.00.

6. Dzisiaj po Mszach św. będzie okazja złożenia wypominków rocznych i listopadowych w przedsionku kościoła. W inne dni można składać na wypominki w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Nasza parafia została zaproszona na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w nocy z 31 października an 1 listopada. Zachęcamy do wygospodarowania czasu by spędzić go na adoracji.

8. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

9. Informujemy, że wzrosła cena za “Gościa Niedzielnego”. Egzemplarz kosztuje teraz 6 zł.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Szpunara l. 89. który wyrzeźbił figurę Pana Jezusa na krzyżu i św. Wojciecha w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.