Trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku 3. 11. 2019

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA

W CIĄGU ROKU

3 listopad 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu po wieczornej Mszy św. a wypominki roczne w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • sobota – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

5. W przyszłą nieedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 udzielać będziemy sakramentu Chrztu. Przygotowanie do tego sakramentu będzie w sobotę o godz. 19.00 w salce na plebanii,

6. Zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od poniedziałku przed każdą wieczorną Mszą św. od godz. 17.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia Mszy św.

7. Na ekrany naszych kin wszedł bardzo wartościowy film “Nieplanowana”. Zachęcamy do obejrzenia w miarę szybko bo nie wiadomo jak długo będzie można go oglądać.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numery “Niedzieli”, “Gościa Niedzielnego” i inne tytuły..

9. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Lipka l. 90, śp. Antoniego Krzykawskiego l. 92. Wieczny odpoczynek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.