Trzynasta niedziela w ciągu roku 30.06.2019

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała wyznając swą miłość do Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, a szczególnie rodzicom z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi dzwoneczkami, panom posługującym przy baldachimie i służbie liturgicznej.

Ostatni dzień czerwca i zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada właśnie dzisiaj, w niedzielę, dlatego przed błogosławieństwem odśpiewamy wspólnie Litanię do Serca Bożego i odmówimy akt zawierzenia Boskiemu Sercu rozważając jak wielka jest miłość Pana Boga do każdego z nas.

Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do częstego osobistego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi naszego Zbawiała.

2. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy następujące święta i wspomnienia:

  • we środę święto św. Tomasza Apostoła
  • we czwartek święto poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej na Wawelu
  • w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji:

  • w czwartek adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.
  • w piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00
  • odwiedzimy chorych w piątek: ks. Roman w swoim rejonie od godz. 8.30;

ks. Andrzej w rejonie ks. Proboszcza od godz. 8.15

  • ks. Krzysztof odwiedzi chorych w swym rejonie w sobotę od godz. 9.00

4. W sobotę o godz. 2.00 rano wyruszy Parafialna Pielgrzymka Śladami św. Pawła do Grecji i Włoch. Pielgrzymi zapewniają o swej modlitwie za nas i proszą o naszą modlitewną pamięć.

5. Również w sobotę 6 lipca Księża Jezuici zapraszają mężczyzn na „Męski Różaniec” wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi do kościoła św. Barbary na Małym Rynku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 następnie procesja dookoła Sukiennic z publicznym odmawianiem różańca.

6. Pan organista Dawid Rzepka serdecznie zaprasza na swój drugi recital dyplomowy, który odbędzie się jutro (poniedziałek 1 lipca) o 18.30 w bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, na najstarszych organach w Polsce. Ich budowę rozpoczęto w 1611 roku, a kilka miesięcy temu instrument ten został gruntownie odrestaurowany i przywrócony do oryginalnego stanu sprzed czterystu lat.

7. Polecamy prasę katolicką, a szczególnie wakacyjny numer naszego parafialnego pisma „Okruchy św. Wojciecha”, są to egzemplarze darmowe.

8. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom i Gościom, życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stefana Skowronka lat. 91.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia Duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.