WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

Jutrznia o godz. 800.

O godz. 1000 w Centrum Jana Pawła II zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego i rozpoczęcie Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Pod chórem są modlitewniki, które będą pomocą w przeżywaniu tego Kongresu: są w nim ciekawe teksty nt. Mszy św. i rachunku sumienia. Prosimy o zabranie do domu po 1 egemplarzu na rodzinę.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne, o godz. 1900. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji tzw. „Ciemnicy” i adoracja do północy. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie hymnu „Sław języku Tajemnice”.

WIELKI PIĄTEK – Dzień Zmiłowania Bożego

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 600.

Jutrznia (poranna modlitwa uwielbienia Kościoła) o godz. 800.

Droga krzyżowa o 1430.

Koronka i początek Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia o 1500.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1900. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły bez możliwości dyspensy. Zachęcamy wiernych, aby tradycyjnie zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

Pobożnym udziałem w adoracji Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Forma adoracji przez ucałowanie bądź przyklęknięcie lub głęboki skłon przed krzyżem. Będzie on wystawiony do uczczenia aż do Liturgii Paschalnej.

Ofiara na tradycyjne „Świętopietrze”.

WIELKA SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 600 do 1845.

Jutrznia o godz. 800.

Adoracja dzieci o godz. 900.

Błogosławieństwo pokarmów od godz. 1000 do 1400 co pół godziny. Przy dobrej pogodzie będzie poświęcenie na zewnątrz kościoła.
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień Nowenny o 1500.

Możliwość spowiedzi dla tych, którzy przyjadą na Święta w ostatniej chwili: w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę rano od 600 do 730 i wieczorem w czasie adoracji.

WIGILIĘ PASCHALNĄ – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 1900. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Odnawiając obietnice chrztu świętego, podczas liturgii Wigilii Paschalnej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej.

Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

Nieszpory, które kończą Triduum Paschalne, z Koronką do Miłosierdzia Bożego w Wielkanoc o godz. 1715.