TRIDUUM

Od poniedziałku do środy (17-19 IV) uczniowie klas 8 uczestniczą w Mszach Świętych o godz. 18.00 w ramach Triduum przed bierzmowaniem.

W poniedziałek 17 IV po Mszy św. odbędzie się Droga Światła dla kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8. Zapraszamy również wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym nabożeństwie. Składa się ono z 14 stacji, w których rozważa się spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem, Jego wniebowstąpienie oraz Zesłanie Ducha Świętego.

We wtorek 18 IV młodzież otrzyma krzyże, a w środę 19 IV będzie modlitwa przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 

PRÓBY

Próby do bierzmowania dla klas 8 będą w poniedziałek 17 IV po Drodze Światła oraz we wtorek 18 IV po Mszy św. wieczornej. Na poniedziałek należy przynieść wszystkie brakujące dokumenty (metryka chrztu, kartka z imieniem, indeks) oraz referat o patronie z chrztu i wybranym na bierzmowanie. We wtorek będzie próba z Panem Organistą.

 

BIERZMOWANIE

W czwartek 20 IV MSZA ŚWIĘTA Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Młodzież wraz ze świadkami przychodzi na 17.30 i od razu zajmuje wyznaczone miejsca. Należy odświętnie się ubrać i zabrać krzyże. Wszyscy powinni być w stanie łaski uświęcającej, aby przyjąć Komunię świętą.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy otrzymają Pismo Święte Nowego Testamentu.