W połowie stycznia, w niedzielne popołudnie (15.01) zebraliśmy się na wspólne kolędowanie wraz ze scholą parafialną Wojciechowe Nutki prowadzoną przez panie Magdalenę Malicką i Karolinę Stelmach oraz scholę Ruchu Światło – Życie wraz z ks. Darkiem.

Spotkanie rozpoczęło się od słów przywitania naszego proboszcza – ks. Mariana Wanata. Następnie rozpoczął się spektakl bożonarodzeniowy pt. „Jasełka u Hrabiny” przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie.

Uczniowie, jak zawsze, dali z siebie wszystko, by pięknie przedstawić historię Bożego Narodzenia oraz wciąż aktualne przesłanie, które płynie z Wcielenia Syna Bożego.

Uczniowie również wraz z katechetami: ks. Tomaszem Bajerem i p. Izą Karaś we współpracy z animatorem Ruchu Światło – Życie – Igorem Szumnym dla upamiętnienia Bożego Narodzenia, tak ważnego w historii zbawienia, nagrali film, który opowiada to, co uczestniczący w niedzielnym spotkaniu mogli zobaczyć na żywo.

Film dostępny jest na kanale Youtube Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=P8Cj54NqbBo (dostępny poniżej jest również kod QR wygenerowany dla tego linku).

Po przedstawieniu rozbrzmiał śpiew kolęd oraz dźwięk akompaniujących instrumentów (oprócz pięknych głosów grupy zaopatrzone były w gitary, flety, skrzypce a nawet harfę!).

Dodatkowo grupy opracowały krótkie, ale pouczające wprowadzenia do każdej przygotowanej kolędy i pastorałki.

Spośród utworów, które pięknie wykonywane były przez dzieci i młodzież, wymienić należy: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Kolęda płynie z wysokości” czy „Skrzypi wóz”.

Wspólnemu kolędowaniu nie było końca.

Na koniec zagrał jeszcze Team Łukasików z SP 93 w składzie : Paulinka z klasy 4, Mikołaj z klasy 8 oraz asystujący 6 – letni Patryk, którzy wykonali kolędę „W żłobie leży”, akompaniując całej sali przy wykonywaniu utworu.

Na zakończenie spotkania słowo podziękowań do zebranych skierował ks. Tomasz udzielając wszystkim błogosławieństwa.

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia:

Dziękujemy rodzicom aktorów oraz dzieci biorących udział w kolędowaniu za umożliwienie im uczestnictwa, dostarczenie instrumentów oraz niezbędnych akcesoriów.

Dziękujemy p. Markowi Łażewskiemu z synem Karolem za nagłośnienie, nagranie oraz obsługę fotograficzną i techniczną wydarzenia.

Dziękujemy p. Maciejowi Woźniakowi za nagranie występów.

Dziękujemy Magdalenie Jaśkowiec za przygotowanie scenografii.

Dziękujemy Anecie Noga i Tomaszowi Szlezyngerowi za uporządkowanie oraz przygotowanie Sali pod kątem spotkania.

Wszystkim, organizatorom i uczestnikom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

KI