W dniach 20-22 lutego w Zespole Szkół Budowlanych nr 1, znajdującym się na terenie naszej parafii, odbyły się rekolekcje wielkopostne.

W poniedziałek było spotkanie z Arkadio – chrześcijańskim raperem, freestylowcem, pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”, znanym m.in. z programu „Ocaleni” emitowanego w TVP 1. W zaskakujący sposób opowiadał on historię swojego życia i zachęcał wszystkich do realizacji swoich marzeń.

We wtorek ks. Jacek Bernacik na przykładzie proroka Jonasza tłumaczył, jak ogromną wartość ma każdy człowiekw oczach Boga i jak wiele Pan Bóg jest w stanie zrobić, aby go uratować.

Środa Popielcowa była natomiast spotkaniem z Najważniejszą Osobą – JEZUSEM CHRYSTUSEM – na Mszy świętej sprawowanej w naszej świątyni. Przypomniane zostały trzy ważne „filary” życia chrześcijańskiego – modlitwa, post i jałmużna oraz ich wielka rola w rozwoju miłości do Boga, do bliźniego i do samego siebie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekolekcji – p. katechetce Joannie Grabowskiej, dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Budowlanki.