W poniedziałek 6 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas 6-8, a zaproszony do podzielenia się swoim świadectwem został Jan Budziaszek.

Jest on perkusistą zespołu „Skaldowie”, świeckim rekolekcjonistą, autorem książek m.in. „Dzienniczek perkusisty” i „Królewska Droga Krzyża”. W 2003 roku zapoczątkował koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Odbywa się on w Boże Ciało w rzeszowskim Parku Sybiraków, gromadząc setki ludzi z różnych miejsc Polski i Europy.

Pan Jan zwrócił uwagę młodych ludzi na postać Matki Bożej, która jest naszą ukochaną Mamą. Podkreślił, jak ważna dla niego jest modlitwa różańcowa, do której wzywa ona podczas swoich objawień.

W pełnych ekspresji słowach pokazywał, że warto trwać po stronie Pana Boga, który stworzył nas w niezwykły sposób – każdy z nas jest inny, unikatowy, wyjątkowy. Każdy ma inny kod DNA, więc każdy dostał z Jego ręki coś najlepszego, czego nie ma żadna istota na kuli ziemskiej. Przypominamy doskonałe płatki śniegu – ale uznaje się, że nie ma dwóch takich samych.

Młodzież miała możliwość wykonania kilku ćwiczeń rytmicznych zaproponowanych przez mistrza perkusji, a na zakończenie otrzymała w prezencie książkę z jego zapiskami.

Panu Janowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, za obecność w naszej parafialnej wspólnocie, za ogromną życzliwość i autentyczność, która przybliża innych do Chrystusa.