1. Rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niech lektura Pisma św. utwierdza w nas wiarę i zaufanie w Bożą Opatrzność. Zachęcamy do wylosowania fragmentu biblijnego z koszyka, który znajduje się pod chórem i do medytacji nad tymi słowami w domu.

Dzisiaj obchodzimy Święto Rocznicy Chrztu Polski. Modlitwą wyrażajmy wdzięczność za chrześcijański wymiar dziejów narodu i prośmy o wierność zobowiązaniom wynikającym z tego sakramentu.

Dzisiaj kolejne spotkanie rodzinne w salce pod plebanią po Mszy św. o 1030  – poczęstunek oraz warsztaty dla dzieci – tym razem będzie można wykonać prace z gliny.

2. Odpust parafialny ku czci św. Wojciecha będziemy obchodzić 23 kwietnia. Nowennę rozpoczynamy dzisiaj i łączymy z adoracją wieczorną. Oddając cześć Bogu za tak wiernego Świadka i Misjonarza, pragniemy modlić się – za jego wstawiennictwem – o Boże błogosławieństwo dla całej Parafii, a jako Patrona Polski, przywoływać jego orędownictwa dla Ojczyzny. Msze św. o godz. 700, 800 i suma o godz. 1800, której będzie przewodził ks. Roman Zapała. Po zakończeniu tej Eucharystii nasz pan organista zagra krótki koncert – wykona m.in. pieśni ku czci św. Wojciecha.

3. W najbliższą sobotę 20 IV na adoracji po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać uwielbienie z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W ten sposób zakończymy pierwszy etap przygotowania do jubileuszu 1030. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Wojciecha i rozpoczniemy drugi rok poświęcony sakramentowi bierzmowania. Jego hasło to: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc”.

4. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zwracamy się z apelem o zaangażowanie w prace Zespołu Charytatywnego w naszej parafii. Potrzeba osób chętnych i dysponujących czasem na zakupy czy przygotowanie paczek (nie jest to zatem akcja ciągła). Pomoc w dostarczaniu paczek osobom mających problem z poruszaniem. Miesięcznie przygotowanych jest ok. 25 paczek (na Święta było 43). Pomoc jest też potrzebna przy rozprowadzaniu świec czy baranków. Kontakt w zakrystii. Dziękujemy wszystkim wspierającym Zespół modlitwą, ofiarą i pracą.

5. W piątek 16 kwietnia Msza św. o godz. 1500 z koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. Za tydzień niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wolontariuszy Misji Medycznej „Doctors Africa”. Przy misjach katolickich w Tanzanii prowadzą konsultacje medyczne i edukację prozdrowotną wśród lokalnej społeczności oraz dostarczają sprzęt medyczny. Proszą o modlitwę i wsparcie dalszych działań. Po Mszach św. będą kwestować na ten cel.

8. Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia po Mszy św. wieczornej w kościele. Również w tym dniu będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Pragi.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę w „Niedzieli” i „Gościu niedzielnym” będą artykuły o Szlaku św. Wojciecha.

10. Do wieczności odeszły: śp. Barbara Czechowska – lat 73 i śp. Stanisława Godziejewska – lat 96. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.

11. Pan Jezus przypomina uczniom: „Wy jesteście świadkami tego”. Niech każdy z nas wypełni to życiowe zadanie.