1. Dziś niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o nowe powołania do służby w Kościele.

Dziś gościmy wolontariuszy Misji Medycznej „Doctors Africa”. Przy misjach katolickich w Tanzanii prowadzą konsultacje medyczne i edukację prozdrowotną wśród lokalnej społeczności oraz dostarczają sprzęt medyczny, a z nami dzielą się  świadectwem. Po Mszach św. będą kwestować na ten cel. Wszystkim darczyńcom składamy „Bóg zapłać!”

W związku z działaniami przeciwko życiu poczętemu, zwracamy się z apelem o modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych i szacunku wobec życia. Niech modlitwa osobista i wspólnotowa będzie umacniała w nas wiarę i kształtowała sumienia wobec każdego zagrożenia życia i dawania świadectwa w swoim otoczeniu.

Ks. Abp Marek Jędraszewski wydał edykt o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Pochodziła z Libiąża, przeżyła 25 lat. Angażowała się w prace charytatywne i ewangelizacyjne w kraju i na misjach. Została zamordowana w czasie misji w Boliwii (Cochabamba) dnia 9 II 2017 r. Pełna treść edyktu jest wywieszona w gablocie. Ktokolwiek zna wiadomości o Helenie proszony jest o zgłoszenie w Kurii Metropolitalnej.

2. We wtorek Odpust parafialny ku czci św. Wojciecha. Oddając cześć Bogu za tak wiernego Świadka i Misjonarza, pragniemy modlić się – za jego wstawiennictwem – o Boże błogosławieństwo dla całej Parafii, a jako Patrona Polski, przywoływać jego orędownictwa dla Ojczyzny. Msze św. o godz. 700, 800 i suma o godz. 1800, której będzie przewodził ks. Roman Zapała (były nasz wikariusz). Na zakończenie nasz pan organista zagra krótki koncert – wykona m.in. pieśni ku czci św. Wojciecha.

3. Kalendarz liturgiczny:

– środa 24 IV     – wspomnienie św. Jerzego, męczennika

– czwartek 25 IV – święto św. Marka, Ewangelisty. Módlmy się za solenizantów, wśród których jest nasz Metropolita, Ks. Abp Marek Jędraszewski

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się jutro po Mszy św. wieczornej w kościele. Również jutro spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Pragi. A zbiórka młodzieży na wyjazd na Śnieżnicę będzie w sobotę 27 IV o godz. 700 przed kościołem.

5. Z okazji 10 rocznicy kanonizacji Jana Pawła II jest uroczysta sesja z kiermaszem książek „Białego Kruka” w sobotę 27 IV o godz. 17 w sali „Sokoła”. Szczegóły na afiszu.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr „Gościa” nt. historii, a w tygodnikach są artykuły o szlaku św. Wojciecha i wywiad z ks. Dariuszem.

7. Do wieczności odeszła: śp. Renata Gadawska – lat 67. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.

8..Pan Jezus zapewnia: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości”. Niech te słowa pomagają nam być bliżej Dobrego Pasterza.